کد خبر: 965267 A

پذیرا خبر داد:

رئیس اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد از شهروندان درخواست کرد خودروهای دودزا را به مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷ معرفی کنند تا مراحل اعمال قانون و اعزام به تعمیرگاه توسط این اداره انجام شود.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از مشهد، محمد پذیرا با حضور در مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷ اظهار کرد: در حوزه خودروهای دودزا در سال جاری، تا کنون ۹ هزار و ۵۱۱ خودرو به علت نداشتن معاینه فنی و سه هزار و ۱۶۸ خودرو نیز به دلیل دودزا بودن، اعمال قانون شده و دو هزار و ۹۳۷ خودرو نیز برای رفع نقص، به تعمیرگاه اعزام شده اند.

وی از شهروندان درخواست کرد برای مشارکت در این حوزه، با مشاهده خودروهای دودزا، در میان ناوگان حمل و نقل عمومی و چه در میان خودروهای شخصی، اطلاعات آن از طریق تماس با شماره سه رقمی ۱۳۷ و یا مراجعه به یکی از ۹ درگاه دیگر این مرکز مانند سایت و ایمیل، به ۱۳۷ اطلاع دهند تا در اسرع وقت، کارشناسان اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری، نسبت به مراجعه، اعمال قانون و انجام مراحل رفع نقص خودرو مذکور اقدام کنند.

پذیرا بیان کرد: در حوزه مبارزه با موش نیز، اقدامات موثری صورت گرفته است به گونه ای که از سه سال گذشته، ۶۰ کانون موجود در مشهد به ۱۱ کانون کاهش یافته است، از حدود یک سال و نیم گذشته تاکنون نیز، حدود پنج هزار و ۳۰۰ کیلو گرم انواع طعمه های موش در انواع طعم ها تهیه شده و در بین مناطق توزیع شده است، زیرا با موجود بسیار هوشمندی مواجه هستیم.

وی اضافه کرد: برای استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، فراخوانی گذاشته ایم تا علاوه بر استفاده از طعمه برای مبارزه با موش، نسبت به تهیه اسپری عقیم کننده و همچنین از بین برنده موش ها نیز اقدام شود.

رئیس اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد در مورد سیاهه آلودگی هوای شهر مشهد نیز گفت: لایحه اقدامات اجرایی سیاهه آلودگی هوای مشهد برای تصویب به شورای شهر ارسال شده است. 

سلامت شهرداری محیط زیست مشهد اعمال قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر