کد خبر: 965262 A

محمد زاده خبر داد:

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: به دلیل ماموریت ‌گرا بودن دانشگاه‌های علمی کاربردی میزان اشتغال در این دانشگاه‌ها آمار قابل قبولی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محسن محمدزاده در آیین گشایش مراکز علمی و کاربردی خراسان رضوی که به میزبانی موسسه خیریه بوستان شکوه مهر برگزار شد، اظهار داشت: در سال جدید برنامه‌های ویژه‌ای برای مواجهه با شرایط کرونا تدبیر شده‌ که برگزاری مجازی آموزش‌ها به سبب وجود زیرساخت‌های آن تمهید شده و اولویت با آموزش مجازی است.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی کشور گفت: گزارش‌ها همگی حاکی از این است که آموزش‌ها موفق بوده و در سال جاری نیز موفق‌تر از قبل خواهد بود.

محمدزاده گفت: در سال کنونی تمامی دروس نظری به صورت مجازی و همچنین دروس عملی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد و جای نگرانی برای ما وجود نخواهد داشت.

وی ادامه داد: به دلیل ماموریت‌گرا بودن دانشگاه‌های علمی-کاربردی میزان اشتغال در این دانشگاه‌ها آمار قابل قبولی است که از این میزان 70 درصد دانش‌آموختگان شاغل و 40 درصد دانش‌آموختگان در شغلی مشغول به کار هستند که دقیقا در همان رشته آموزش دیده‌اند.

وی در ادامه گفت: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دانشگاه علمی-کاربردی مسئله‌ای است که تمامی دانش‌آموختگان آن در داخل کشور مشغول به کار هستند.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه علمی ـ کاربردی اظهار داشت: تمام شاخص‌بندی‌ها و سطح بندی‌ها نشان از ارتقا کارکرد دانشگاه علمی-کاربردی و اهداف کیفی آن دارد و با اینکه این ارتقا در سطحی است که سه سال است که دانشگاهی در سطح یک نداریم اما همگی مراکز دارای سطح ارتقا بوده‌اند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: ۳۶ مرکز علمی کاربردی با ۱۸۷ رشته - محل کاردانی و ظرفیت پذیرش ۱۳ هزار دانشجو و ۱۱۰ رشته محل کارشناسی با ظرفیت پذیرش هفت هزار و ۱۰۰ دانشجو در این استان فعالیت می‌کنند.

مرتضی تشکری افزود: امسال در رشته‌های مرتبط با تعمیر و نگهداری خودرو و خدمات پس از فروش و در حوزه صنعت نان نیز در دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی پذیرش دانشجو داریم.

وی ادامه داد: امسال آموزشها در یک سامانه واحد به صورت یکپارچه انجام می‌شود. کلاسهای نظری به صورت مجازی و کلاسهای عملی حضوری و در گروههای کوچک با حفظ دستورالعملها برگزار خواهد شد.

اشتغال خدمات پس از فروش خودرو شاخص مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر