کد خبر: 963520 A

رئیس علوم پزشکی نیشابور مطرح کرد:

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: امروز در مراسم آغازین سال تحصیلی علی‌رغم میل شخصی شرکت کردم زیرا بازگشایی مدارس می‌تواند نمودار مرگ را از سنین بالا به سنین پایین منتقل کند و بعد هم نمی‌توانیم خودمان را ببخشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، محسن عظیمی نژاد در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه آموزش نباید تعطیل شود اما در این شرایط باید به دنبال روش های جایگزین آموزش حضوری باشیم، افزود: آموزش تعطیل بردار نیست و باید به قوت خود باقی بماند، بله باید آموزش ادامه داشته باشد اما به چه قیمتی باید پرسید با چه مکانیسم و روشی‌؛اما منظور این نیست که دانش آموزان را باید به مدرسه بیاوریم. 

وی اظهار داشت: در دهه اول محرم عزاداری ها و مسافرت را داشتیم اگر بیست و پنجم ماه محرم مدارس بازگشایی می شد تا وضعیت کرونا را بدانیم که در چه وضعیتی هستیم شرایط بهتر می شد.‌

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور ادامه داد: پس از آنکه شرایط شیوع کرونا را می دیدیم مدارس یک‌هفته بازگشایی می شد و یک‌هفته تعطیل تا وضعیت را مجدد رصد کنیم و آرام‌ آرام مدارس در بازه زمانی بیشتری باز شود.

عظیمی نژاد تاکید کرد: باید واقعیت را بپذیریم که رعایت پروتکل های بهداشتی برای دانش آموزان به خصوص در مقطع ابتدایی مقدور نیست و آیا آموزش و پرورش می تواند هر روز ضدعفونی صحیح را انجام دهد و تنها با یک اسپری قطعا، این روشی صحیح برای ضدعفونی کردن نیست. 

وی با بیان اینکه چنانچه پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود ما نیز خوشحال می‌شویم که بچه ها در محیط مدرسه آموزش ببینند، اعلام کرد: در کشور ٢۴ هزار و ١١١ نفر زیر ۱۸ سال مبتلا به کرونا داشته ایم که ۲۴۱ نفر از آن ها فوت کرده اند در صورتیکه مدارس تعطیل و تجمعی وجود نداشته باشد این کانون ها شکل نمی‌گیرد. 

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور با اعلام اینکه در پنج روز دوم‌ محرم رعایت پروتکل ها کمتر شد افزود: در بازدیدهای صورت گرفته ۶۷/۷ درصد هیئت ها و مساجد پروتکل های بهداشتی را خوب، ۳۶/۶ درصد به صورت متوسط و ۵/۸ درصد ضعیف رعایت کردند.

عظیمی نژاد تصریح کرد: با اضافه شدن فوت شدگان خارج از بیمارستان در مرداد ماه به آمارها تعداد فوتی ها در نیشابور به ۴۶۶ نفر رسیده است.

عزاداری علوم پزشکی محرم مرگ سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر