کد خبر: 954867 A

به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد؛

به مناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز به کشور مراسم تجلیل از آزادگان سرافراز شهرستان خلیل آباد در محل فرمانداری برگزار شد.

به‌گزارش‌خبرنگار ایلنا از خلیل آباد، در این مراسم که بصورت ویدئو کنفرانس با حضور استاندار خراسان‌رضوی در مشهد و با حضور امام جمعه خلیل آباد، فرماندار و فرماندهی سپاه ناحیه خلیل آباد همراه بود، ابراهیم قاسم پور فرماندار شهرستان خلیل آباد در سخنانی با تجلیل از آزادگان اظهار داشت: آزادگان عزیز مایه افتخار نظام اسلامی و وارثان واقعی شهیدان هستند.

 وی ضمن قدردانی از صبر، استقامت و بردباری آزادگان افزود: آزادگان سرمایه‌های جاودانه‌ای برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی به شمار می‌آیند که تقدیر و تجلیل آنها بر همگان واجب است چرا که اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مرهون ایستادگی و از خودگذشتگی آزادگان غیور در زندان‌های مخوف رژیم بعث عراق است.

فرماندار خلیل آباد بیان کرد:  آزادگان در بهترین ایام زندگی خود شادابی و جان‌شان را در طبق اخلاص نهاده و تقدیم میهن اسلامی کردند و والدین آن‌ها نیز در تحمل این رنج و سختی سهیم بودند .

فرماندار خلیل آباد ایجاد دبیرخانه دائمی به منظور تهیه کتابی از خاطرات آزادگان و بیان روزهای بیاماندنی دوران اسارت از زبان همسر و فرزندان آزادگان که نقش اساسی را همسران آزادگان در تربیت فرزندان داشته‌اند، خواستار شد و همچنین از رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران خلیل آباد خواست تمهید برگزاری جلسه ای با حضور متقاضیان فعالیت های اقتصادی از جمله خانواده های معظم شهدا، جانبازان وآزادگان  را در یکشنبه های تولید شهرستان فراهم کند. 

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خلیل آباد نیز گفت: شهرستان خلیل آباد 9 آزاده سرافراز دارد که از این تعداد یک نفر به رحمت خدا رفته است.

احسان سیاری اظهار داشت: یکی از دغدغه‌هایی که در شهرستان داریم بحث عدم ستاد آزادگان است چرا که در شهرستان‌های همجوار چنین ستادی ایجاد شده و متولیان آن هم خود آزادگان هستند ولی متاسفانه چنین اتفاقی در سطح شهرستان نیفتاده است .

وی با بیان اینکه تاکنون جانبازان کارهای اداری داشتند با توجه به اینکه  ۸ نفر بازنشسته شدند افزود: احتمال می‌رود به زودی ستاد آزادگان در شهرستان ایجاد شود.

وی با بیان اینکه در سطح شهرستان 439 جانباز از ۵ درصد تا ۷۰ درصد داریم گفت: خلیل آباد 291 شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران خلیل آباد به کنگره  یک‌هزار  شهید منطقه ترشیز اشاره کرد و اظهار داشت: این کنگره در شهرستان با محوریت امام جمعه، فرماندار و فرمانده سپاه خلیل آباد در غالب 12 کمیته در شهرستان تشکیل و احکام ادارات صادر شده است و انشالله جلسه ای در همین خصوص با شهرستان های کاشمر و بردسکن با محوریت خلیل آباد برگزار خواهد شد و تصمیمات نهایی گرفته می شود.

انقلاب اسلامی ایران بنیاد شهید و امور ایثارگران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران والدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر