کد خبر: 951902 A

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور خبر داد:

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: بزرگترین باند کلاهبرداری شبکه‌ای فعال در ایران با تلاش پلیس در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد شناسایی و متلاشی شد.

به گزارش ایلنا از مشهد، سردار حسن مهری در جمع خبرنگاران در مشهد به دستگیری ١١ مرد و یک زن از سرکردگان این باند اشاره و بیان کرد: چندی پیش ماموران در گذرگاه بازرسی فرودگاه مشهد به مسافری که تعداد زیادی دسته چک و کارت بانکی به همراه خود داشت مشکوک شدند. 

وی ادامه داد: بر این اساس پلیس اقدام به تحقیق نموده و مشخص شد این فرد سردسته بزرگترین باند کلاهبرداری شبکه‌ای در سطح کشور است. 

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: سرکردگان این باند کلاهبرداری، افراد معتاد را در شهرهای مختلف کشور جذب و برای آنها حساب بانکی باز می‌کردند بطوری که در ابتدا دسته چک ١٠ برگی و در مرحله بعدی دسته چک ٥٩ برگی برای آنها اخذ می‌شد. 

وی افزود: اعضای این باند کلاهبرداری شبکه‌ای با صدور چک‌های بلامحل و ضمانت، اقدام به کلاهبرداری‌های گسترده‌ای در سراسر کشور کرده‌اند.

سردار مهری همکاری افرادی را در داخل بانک‌ها با این کلاهبرداران قطعی توصیف و بیان کرد: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران باید سامانه‌های مورد نیاز را برای بانک‌ها تدارک ببیند تا دسته چک برای متقاضیان تحت شرایطی خاص صادر شود.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۰۲ نفر از اعضای این باند کلاهبرداری شبکه‌ای که از سال ۱۳۹۳ مشغول فعالیت بوده، توسط پلیس شناسایی شده‌اند. 

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: این افراد شیاد با سوءاستفاده از ١٠٠ هزار قطعه برگه چک بانکی در استان‌های تهران، خراسان رضوی، یزد، کرمان، فارس و خوزستان اقدام به کلاهبرداری کرده‌اند بطوری که تاکنون ٣٠ هزار قطعه چک برگشتی به مبلغ ١٢ هزار میلیارد ریال در پرونده آنها شناسایی شده است.  

وی افزود: کلاهبرداران عضو باند متلاشی شده حتی با مدارک تقلبی اقدام به اخذ دسته چک از بانک‌ها کرده‌اند. و یکی از اعضای این باند در ٢٣ بانک حساب افتتاح کرده است.

ایران چک فرودگاه مشهد هاشمی نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر