کد خبر: 946987 A

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی و گردشگری خواف خبرداد:

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خواف گفت: مجوز احداث یازدهمین اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان خواف صادر شد.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمود باعقیده با اعلام این خبر افزود: این اقامتگاه بوم‌گردی در زمینی به مساحت 4 هزار مترمربع و با زیربنای 210 مترمربع در حال احداث است.

وی ادامه داد: مجوز این اقامتگاه بوم‌گردی به نام خانم ماهی خداپرست در شهر سنگان صادر و تاکنون حدود یک میلیارد ریال با آورده سرمایه‌گذار برای احداث این اقامتگاه هزینه شده است.

باعقیده اظهار کرد: این اقامتگاه بوم‌گردی به صورت مستقیم برای 2 نفر و به صورت غیر مستقیم برای 3 نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

وی یادآورشد: شهر سنگان با توجه به پیشینه تاریخی آن و از طرفی وجود معادن عظیم سنگ آهن که پذیرای تعدادی زیادی از نیروهای غیر بومی است، ظرفیت خوبی در زمینه جذب گردشگر و مسافر دارد و احداث این بوم‌گردی می‌تواند نقش مهمی در خدمت رسانی به این افراد داشته باشد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خواف  تصریح کرد: سابقه تاریخی سنگان به پیش از اسلام بر می گردد و در حال حاضر 6 بنای تاریخی این شهر درفهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است که مهمترین آن‌ها مسجد گنبد مربوط به دوره سلجوقیان است که هنوز در آن نماز اقامه می‌شود.

از شهرستان خواف نیز 105 اثر، محوطه و تپه تاریخی، طبیعی و میراث ناملموس در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. این شهرستان با مرکزیت شهر خواف در فاصله 282 کیلومتری از مشهد مرکز استان خراسان رضوی قرار دارد.

استان خراسان رضوی گردشگری گردشگری و صنایع دستی مشهد خواف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر