کد خبر: 945385 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس اداره تعاون روستایی تایباد گفت: در سال زراعی جاری تاکنون بیش از ۱۵۰۰ هکتار ذرت علوفه‌ای توسط شرکت تعاونی کشاورزان این شهرستان کشت شده است.

جواد اعتضادی در گفت‌‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، اظهار کرد: تعاونی‌های روستایی در حمایت از حوزه کشاورزی نقش بسزایی دارند و این مهم با توجه به عملکرد کشاورزان در این شهرستان قابل مشاهده است.

وی افزود: شرکت تعاونی کشاورزان به عنوان یک تشکل تاثیرگذار بر فرآیند کاشت، داشت، برداشت و بازاریابی ذرت علوفه‌ای با کمترین حاشیه سود، صرفا با هدف حذف دلالان فعالیت دارد و با استفاده مناسب از پتانسیل‌های موجود موجب رونق تولید ذرت علوفه و تامین علوفه مورد نیاز گاوداران شده است.

مدیرعامل شرکت تعاونی کشاورزان تایباد نیز به ایلنا گفت: در سال زراعی جاری تا کنون بیش از ۱۵۰۰ هکتار ذرت علوفه‌ای توسط این شرکت برای کشاورزان کشت شده است؛ همچنین در این مدت ۸۰ تن بذر هیبرید ذرت علوفه‌ای توسط این تشکل حمل و در اختیار کشاورزان قرار گرفته است. 

حکیم پهلوان با اشاره به اینکه عملیات برداشت معمولا از اواخر شهریور ماه آغاز می‌شود، بیان کرد: سالیانه بیش از ۱۰۰۰ هکتار از اراضی شهرستان توسط این شرکت برداشت می‌شود و نیز بازاریابی و خرید بیش از ۲۰ هزار تن محصول کشاورزی انجام می‌شود.

کشاورزی کشاورزان ذرت علوفه شرکت تعاونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر