کد خبر: 945383 A

فرماندار گناباد مطرح کرد:

فرماندار شهرستان گناباد از فعال بودن ۱۰ معین اقتصادی و سرمایه گذاری در سطح شهرستان و فرآیند تسهیل و حمایت از سرمایه‌گذاران در راستای رونق تولید با استفاده از ظرفیت بومی شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از گناباد، حامد قربانی در جلسه کار گروه اشتغال در محل فرمانداری شهرستان گفت: در سال جهش تولید اقدامات ارزنده ای در جهت اشتغال و صیانت از اشتغال در شهرستان گناباد انجام شده که بحث کاهش بروکراسی و رفت و آمدهای اداری سرمایه گذاران را با استفاده از ظرفیت شهرستان در جهت تشویق و ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاری را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

وی ادامه داد: در بحث رونق تولید توجه به افزایش مهارت‌ها ، افزایش کیفیت و بالطبع جهش تولید و اشتغال پایدار را به همراه خواهد داشت که نهادهای اجرایی بحث مهارت آموزی را در جهت ارتقا سطح تخصص نیروی انسانی خود با همکاری فنی و حرفه ای دنبال کنند.

قربانی با اشاره به افزایش معین های اقتصادی و سرمایه گذاری در این شهرستان افزود: در حال حاضر 10 معین اقتصادی در شهرستان گناباد فعال است که خوشبختانه در راستای استفاده بهینه از ظرفیت بومی شهرستان گناباد به تعداد 3 معین اقتصادی فعال و غیر بومی، 7 معین اقتصادی بومی با تخصصهای گسترده اضافه شده و بحث اشتغال زایی پایدار با استفاده از توان نیروهای مستعد را با کاهش موانع و مشکلات و حمایت از سرمایه گذاران بومی در راستای افزایش معین های اقتصادی در دستور کار خود داریم.

فرماندار گناباد گفت: شیوع کرونا تاثیراتی بر حوزه کار و اشتغال در گناباد مانند سایر شهرستانها گذاشته و از تمام مسئولین و نهادهای اجرایی شهرستان در جهت رفع موانع و مشکلات بوجود آمده و کاهش نگرانی سرمایه گذاران و کارگران در خواست همکاری داشته تا هیچ گونه خلأ و خللی بر حوزه اشتغال و تولید در شهرستان بر طبق رهنمودهای رهبری نداشته باشیم و ضمن افزایش ارتباط با سرمایه گذاران ، کارفرمایان و کارگران و شنیدن درد دلهای آنان زمینه انگیزه تولید و تشویق به روند سرمایه گذاری به عنوان زیر بنای حوزه اشتغال را در شهرستان محکم سازیم .

وی افزود :برطبق شعارهای گسترده اشتغال در سطح شهرستان ما از تمامی سرمایه گذارانی که از سراسر دنیا مایل به سرمایه گذاری در شهرستان گناباد و رونق تولید هستند درخواست همکاری داشته و موانع و تسهیل فرایند سرمایه گذاری را در طول مدت 1 ماه برایشان فراهم می سازیم .

حسن صادقی نسب امام جمعه گناباد نیز با تاکید بر تسهیل فرآیند کار برای فعالیت سرمایه گذاران از طرف نهادهای اجرایی شهرستان گفت: ام الفساد تمام مشکلات اجتماعی و فرهنگی، بیکاری نسل جوان و بیکاری جامعه است.

وی تصریح کرد: افرادی که دارای حرفه ای پایدار و همیشگی نیستند این آمادگی و ظرفیت را دارند که از آنها برای کارهای خلاف امنیت ، انواع قاچاق ، رواج مفاسد استفاده شود .

وی گفت: دفتر امام جمعه شهرستان با نماینده و فرماندار در هر زمان در تلاش جهت شناسایی سرمایه گذاران و نشست و انعقاد تفاهم نامه در جهت راه اندازی مراکز تولیدی و کارخانجات برای شهرستان گناباد بوده و به دلایلی از جمله وجود موانع ممکن است برخی سرمایه گذاران به طور مثال شرکت در بورس را بر فعالیت در گناباد و منطقه ای کویری ترجیح دهند که ضمن تاکید بر اشتغال از تمامی نهادهای اجرایی تلاش در راستای جذب سرمایه گذاران و حذف موانع تولید را خواستاریم.

استفاده از ظرفیت بیکاری سرمایه گذاران سرمایه گذاری فرماندار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر