کد خبر: 944188 A

سردار جان نثار به ایلنا خبر داد:

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: مرزبانان این استان طی سه عملیات جداگانه توانستند ۱۹۲ کیلوگرم مواد مخدر را کشف و ضبط کنند.

سردار ماشاالله جان‌نثار در گفت‌وگو با ایلنا در تایباد اظهار کرد: از این مقدار 115کیلوگرم موادمخدر شامل تریاک در اقدامی مشترک و با همکاری و تعامل اطلاعاتی با فرماندهی انتظامی شهرستان نهبندان کشف شد.

وی افزود: در عملیاتی مشابه نیز مرزبانان با همکاری هنگ مرزی زابل موفق شدند از ورود 54 کیلو و 500 گرم موادمخدر از نوع تریاک جلوگیری کرده و این محموله نیز کشف شد.

سردار جان‌نثار مطرح کرد: مرزبانان این فرماندهی در هنگ مرزی تایباد نیز در یک عملیات غافلگیرانه، پس از کمین بر سر راه قاچاقچیان مواد مخدر موفق شدند طی درگیری و برتری آتش، قاچاقچیان را به آن سوی مرزها فراری داده و در پاکسازی محل 22 کیلو و 500 گرم موادمخدر از نوع هروئین و شیشه را کشف کنند.

وی اظهار کرد: مرزبانان در مرزهای میهن اسلامی با قدرت و صلابت در مقابل قاچاقچیان موادمخدر می‌ایستند و تا پای جان برای جلوگیری از ورود این بلای خانمان سوز و ابتلای جوانان جامعه به بیماری اسفناک اعتیاد تلاش می‌کنند و موفقیت در این راه را علاوه بر مسئولیت و وظیفه سازمانی، جهاد در راه خدا می‌دانند.

فرمانده هنگ مرزی تایباد نیز اعلام کرد: مرزبانان این فرماندهی در راستای جلوگیری از ورود مواد مخدر به داخل کشور و برخورد قاطع با قاچاقچیان از ابتدای سال 98 تاکنون موفق به کشف حدود 2 تن انواع مواد مخدر شدند.

سرهنگ کاظم صمدی افزود: همچنین در این بازه زمانی بیش از 36 هزار متجاوز مرزی از اتباع کشور افغانستان که قصد ورود غیر مجاز به داخل خاک کشور جمهوری اسلامی ایران و نقض قوانین مرزی را داشتند دستگیر شده و پس از سیر مراحل قانونی به کشور خود برگردانده شده‌اند. 

وی گفت: امروزه مرزبانان ما برای کنترل نوار مرز، اقدام به نصب سیم خاردار و همچنین نصب وسایل الکتریکی و اُپتیکی کرده و با استفاده از نیروهای متخصص و آموزش دیده امنیت پایداری را در دورترین و صعب العبورترین نقاط مرزی برقرار کرده‌اند.

صمدی با تاکید بر اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد: با توجه به اهمیت مبارزه با ویروس کرونا، توصیه‌های بهداشتی به تمامی واحدهای مرزی ابلاغ شده و واحدهای مرزی ملزم به رعایت نکات بهداشتی هستند.

وی مطرح کرد: کالاهای بهداشتی از جمله ماسک، مواد ضدعفونی و... بین تمامی واحدهای مرزی تقسیم شده و حتی توزیع بسته‌های بهداشتی بین رانندگان خودروهای ترانزیتی در معبر دوغارون نیز در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت که به خوبی به مرحله اجرا درآمد.

جامعه خراسان رضوی کشف و ضبط مواد مخدر مرزبانی خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر