کد خبر: 940125 A

رحیمی خبر داد:

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی گفت: نخستین مرکز فنی و حرفه‌ای طلا و جواهر در مشهد تا دو ماه آینده راه اندازی می شود.

به گزارش ایلنا از مشهد، افشین رحیمی در این خصوص گفت: توسط نیروهای متخصص در عرصه فنی و حرفه‌ای نخستین مرکز فنی و حرفه‌ای طلا و جواهر در مشهد تا دو ماه آینده در مشهد راه اندازی می شود.

مدیر کل فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی ادامه داد: نقش نیروی انسانی ماهر و متخصص در جهش تولید نقشی بی‌بدیل است که به همین منظور، هدف سازمان فنی و حرفه‌ای استان حرکت به سمت «جهش مهارت» است.

وی تصریح کرد: کار کردن و داشتن شغل از ضروریات فردی و اجتماعی است؛ هر انسانی سرانجام باید عهده‌دار شغلی شود تا بتواند علاوه بر اداره زندگی خود، به جامعه نیز خدمت کند؛ دوام جامعه نیز به میزان کار افراد بستگی دارد و جوامعی بیشتر پیشرفت می‌کنند که افراد آن در ایجاد اشتغال و کارآفرینی کارآمدتر باشند.

رحیمی بیان کرد: ۵۴ شورای مهارت و سه شورای مهارت استانی، ۵۱ شورای مهارت شهرستانی در اختیار داریم و اولین جلسه شورای مهارت آموزی گناباد را نیز امروز برگزار کردیم.

وی تصریح کرد: تنها سازمانی هستیم که از سن ۷ یا ۸ سال آموزش داریم تا ۷۰ سال، سازمان به دنبال این است مهارت‌ها را در سطح جامعه افزایش دهد، زیرا که نقش نیروی انسانی در جهش تولید خیلی تاثیر دارد. در بحث کیفی‌سازی آموزش، چهار تفاهمنامه در بخش فنی حرفه‌ای استان دنبال کردیم بخشی در حال انجام است و بخشی تمام شده است.

ایجاد اشتغال خراسان رضوی فنی و حرفه ای مشهد طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر