کد خبر: 939090 A

رئیس سازمان حمل و نقل تربت جام به ایلنا خبر داد:

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری تربت جام از افزایش ۲۰ درصدی کرایه تاکسی‌های درون شهری و آژانس‌ها و افزایش ۱۰ درصدی اتوبوس های شهری خبر داد.

محمد دهقان در گفت وگو با خبرنگار ایلنا گفت: با پیشنهاد سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری و مصوبه شورای شهر و تایید فرمانداری از امروز مورخه ۲۲ تیرماه کرایه‌ها ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت و این افزایش قیمت اوایل هر سال بین ۱۵ تا ۳۰ درصد جهت کمک به قشر رانندگان تعیین می شود که امسال بخاطر بیماری کرونا این اتفاق دیرتر افتاد.

وی افزود : در تربت جام ۵۱۸ تاکسی فعالیت دارند که از این تعداد تاکسی ۳۵۸ تا بصورت خطی فعالیت دارند و ۱۶۰ دستگاه دیگر در خطوط مهمانشهر ، خیرآباد کلالی ، مسکن مهر و آژانس ها فعالیت دارند.

وی گفت: ۴۲ آژانس مسافربری در تربت جام وجود دارد که در این آژانسها ۴۱۷ راننده مشغول فعالیت هستند.

دهقان ادامه داد : در کل ناوگان درون شهری تربت جام روزانه حدود  ۴۹۰۰۰ هزار مسافر جابجا می شوند که ۲۵ هزار مسافر توسط تاکسی ها ، ۱۸۷۵۶ مسافر توسط آژانس‌ها ، ۳۳۹۰ مسافر توسط سرویس مدارس  و ۳۵۰۰ مسافر توسط اتوبوس های شهری جابجا می شوند و در کل ناوگان درون شهری تربت جام سالانه ۱۸ میلیون مسافر جابجا می شوند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا افزود : از زمان شروع بیماری کرونا روزانه اتوبوس های درون شهری و ایستگاههای آن ضد عفونی می شوند و در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا  تاکسی ملزم هستند که از سه مسافر بیشتر سوار نکنند.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری تربت جام ضمن اشاره به فرسودگی ۶۵ درصدی تاکسی های درون شهری که عمر بالای ده سال دارند گفت : طبق نظر کارشناسی ترافیک  ۳۰ درصد سرعتگیرهای سطح شهر تربت جام بدون هیچ ضرورتی ایجاد شده اند که به زودی این سرعت‌گیرها حذف و بقیه سرعت‌گیرها نیز استانداردسازی خواهد شد.

اتوبوس تاکسی تربت جام حمل و نقل سازمان حمل و نقل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر