کد خبر: 934887 A

عنبری خبر داد:

مدیر تامین مالی شهرداری مشهد از انتشار آخرین اوراق باقی مانده از سهمیه بودجه ۹۸ کل کشور توسط شهرداری مشهد خبر داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، سید محمد عنبری، مدیر تامین مالی شهرداری ‌مشهد گفت: همزمان با دهه کرامت شهرداری مشهد موفق به انتشار مجدد و فروش اوراق مشارکت به ارزش ۶۰۰ میلیارد تومان به ضمانت و عاملیت بانک صنعت ومعدن و پذیره نویسی و بازارگردانی تامین سرمایه امین و لوتوس‌پارسیان‌شد.

وی افزود: ۳۰۰میلیارد تومان از این اوراق متعلق به تکمیل و توسعه خط ۲ قطار شهری و ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر متعلق به خط ۳ قطار شهری است.

عنبری با اشاره به اینکه مشهد تنها کلانشهری است که در سال ۹۹ اقدام به انتشار اوراق مشارکت کرده، بیان کرد: این افتخاری برای شهر مشهد است که توانستیم در سایه همدلی و کمک های قابل توجه بانک مرکزی، بانک صنعت و معدن، وزارت کشور(سازمان شهرداری ها)،سازمان برنامه و بودجه، استانداری، شرکت تامین  سرمایه امین و لوتوس پارسیان ‌و... اوراق مشارکت باقی مانده از سهمیه بودجه ۹۸ کل کشور را به اتمام و انتشار ثانویه برسانیم.

وی‌ در ‌ادامه گفت: در نظر داریم طی مذاکرات انجام شده با بانک ملی تا پایان ماه حدود ۸۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت احیای بافت فرسوده اطراف حرم به ضمانت و عاملیت این بانک را به اتمام رسانده و منتشر کنیم. 

مدیرتامین مالی شهرداری مشهد تصریح کرد: در شرایطی که بحران کرونا در حوزه های سرمایه گذاری سایه افکنده است شهرداری‌مشهد ابزارهای مالی چون اوراق مشارکت را به جد دنبال کرده تا در پروژه های عمرانی توقف‌و خللی ایجاد نشود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین امیدواریم تا پایان سال ۲۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت شامل ۱۰۰۰ میلیارد تومان جهت خط۳قطار شهری، ۱۰۰۰ میلیارد تومان جهت احیای بافت فرسوده اطراف حرم مطهر و ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر  جهت نوسازی ناوگان حمل‌و نقل شهری منتشر کنیم.

بودجه سرمایه گذاری شهرداری مشهد قطار شهری مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر