کد خبر: 934799 A

رئیس مرکز مدیریت حوادث نیشابور خبر داد:

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از کاهش ۵۰ درصدی مزاحمت های اورژانس ۱۱۵ در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا از نیشابور ، مصطفی افشار نیک در خصوص این خبر گفت: بیش از ١٢ هزار تماس با خطوط اورژانس ۱۱۵ در خرداد ماه سال‌جاری برقرار شده است که از این تعداد تماس؛ هزار و ٩٢٨ تماس منجر به اعزام، هزار و ٣١۴ تماس مشاوره، ٨۶٨ تماس مزاحمت و ٧ هزار ٩٣۴ سایر تماس ها با مرکز ارتباطات اورژانس می باشد که مزاحمت ها کاهش پنجاه درصدی و مشاوره های تلفنی افزایش صد درصدی داشته است.

وی در ادامه افزود: به ٢ هزار و ٣٩۶ بیمار خدمات درمانی ارائه شده است که در مجموع تصادفات با ۶۶۵ مورد، کاهش سطح هوشیاری ٢٠٧ مورد، قلبی ١٧٨ مورد، سقوط ١٧٠ مورد و تنفسی ١٠۶ مورد بیشترین تعداد ماموریت های مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور طی این ماه بود. 

وی اظهار داشت: تعداد هزار و ۴۶۶ بیمار و مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده اند که ٩۵٣ مورد به بیمارستان ٢٢بهمن، ۴٣٩ مورد به بیمارستان حکیم و ٧۴ مورد به سایر مراکز درمانی منتقل شده اند.

افشارنیک با بیان اینکه در این مدت واحد‌های عملیاتی اورژانس به ١٨ مورد حادثه ویژه با ٣٩ نفر مصدوم امداد رسانی کرده اند ادامه داد: پایگاه اورژانس هوایی اورژانس نیز ٧ مورد اعزام داشته و ٧ نفر مصدوم را به بیمارستان انتقال داده است. 

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور خاطر نشان کرد: هنگام  تماس با اورژانس ۱۱۵ با حفظ خونسردی به سئوالات کارشناسان مرکز ارتباطات اورژانس پاسخ داده و به راهنمایی های آن‌ها توجه کنید زیرا در اکثر مواقع با انجام اقدامات ساده درمانی می توانید جان بیمار و مصدوم خود را نجات دهید.

بیمارستان فوریت های پزشکی مراکز درمانی اورژانس نیشابور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر