کد خبر: 932849 A

فرماندار کاشمر مطرح کرد:

فرماندار کاشمر گفت: معین های اقتصادی این شهرستان تاکنون بیش از ١١٣٢ شغل را در منطقه ایجاد و ٢۶٨ پروژه را اجرا کرده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشمر، مسلم ساقی فرماندار شهرستان کاشمر در ارتباط ویدئو کنفرانسی با استاندار خراسان رضوی گفت: پنج معین اقتصادی طی یک سال اخیر فعالیت خود را در این شهرستان آغاز کرده و دستاوردهای خوبی برای منطقه داشته‌اند.

وی افزود: با اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی در استان خراسان رضوی و انتخاب معین‌های اقتصادی فضای کسب و کار در شهرستان‌های استان نیز تغییر کرد و رویکرد عمرانی در روستاها به سوی اشتغالزایی سوق یافت، در این مدت ۲۱ جلسه اقتصاد مقاومتی در شهرستان برگزار شده و ۲۲ تفاهمنامه با سرمایه گذاری ۳۶۵ میلیارد تومان انجام شده است.

ساقی افزود : 9 طرح به کمیته تامین اعتبار مالی با اعتبار 114 میلیارد تومان ارجاع شده که 6 پروژه با اعتبار 105میلیارد تومان تایید شده است .

فرماندار کاشمر با بیان اینکه با نگاه امام جمعه کاشمر در شورای فرهنگ عمومی کارگروه اقتصاد مقاومتی با محوریت معاونت برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری شروع به کار کرده گفت: در راستای اجرای طرح توسعه اقتصادی فرهنگی تاکنون 35پروژه فرهنگی ثبت شده و با ثبت 268 پروژه اقتصادی 1132اشتغال ایجاد شده است .

فرماندار گفت: پروژه های اقتصادی معین های اقتصادی 66 پروژه ایجادی ، 191 پروژه توسعه ای و 9 پروژه تکمیلی است و در حال حاضر 58صندوق اعتبارات خرد در شهرستان فعالیت می کنند و 9 تسهیلگر معرفی و آموزش دیده اند و تلاش خواهیم کرد تا این تعداد افزایش پیدا کند.

فرماندار در راستای بیان عملکرد معین های اقتصادی اظهار داشت: شرکت پیشرو صالح اولین تفاهم نامه را با بانک ملی امضا کرده که در این راستا 194 فقره تسهیلات با اعتبار 305 میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه اولین همایش ملی پنبه با همکاری معین اقتصادی فولاد ترشیز در شهرستان برگزارشد گفت: معین اقتصادی فولاد ترشیز در زمینه توسعه سطح زیر کشت پنبه اقدامات تاثیرگذاری انجام داده که افزایش سطح زیرکشت پنبه از 30 هکتار به 100 هکتار در شهرستان و در منطقه ترشیز از 200 هکتار به 600 هکتار را دربر داشته است.

فرماندار کاشمر گفت: در حوزه فعالیت سازمان همیاری شهرداری ها به عنوان معین اقتصادی شهر کاشمر با حمایت از یکی از بانوان کارافرین 200 شغل خانگی تثبیت و 105شغل ایجاد شده است.

وی افزود: درحوزه شهرستان 4000 بافنده فرش با 72000 مترمربع تولید فرش از ظرفیتهای شهرستان است که با همکاری معین اقصادی سازمان همیاری شهرداری ها در خصوص تبلیغات و برندسازی این محصول استراتژیک اقدام شود.

ساقی با بیان اینکه شرکت گیاهان دارویی پرند 7 روستا از توابع بخش مرکزی با جمعیت 5642 نفر را تحت پوشش دارد گفت: برگزاری اولین همایش ملی کشت توسعه گیاهان دارویی طرح مبتنی با قرارداد ،اجرای 13پروژه اقتصادی ،شناسایی و اعطای تسهیلات به کشاورزان را از اقدامات معین اقتصادی شرکت گیاهان دارویی پرند در شهرستان است.

وی افزود شرکت نوین زعفران معین اقتصادی بخش کوهسرخ با جمعیت تحت پوشش بیش از 25 هزار نفر تعداد 27 پروژه اقتصادی را در منطقه ثبت سامانه کرده است.

ساقی امضا تفاهم نامه 200 پروژه میکروفاینانس و 3پروژه حد متوسط با بنیاد برکت و تنظیم سند توسعه بادامستانهای دیم کوهسرخ را از اقدامات این معین اقتصادی در منطقه دانست و گفت : 16طرح نیمه تمام در شهرستان داریم که با پیگیری و تلاش مجموعه استانداری 5طرح به صندوق توسعه ملی معرفی شده است.

فرماندار کاشمر تاکید کرد: در حال حاضر سه بنگاه اقتصادی مستعد برای فعالیت به عنوان معین اقتصادی در منطقه شناسایی شده و امید است با فعالیت‌های پرثمر آنها شاهد رونق اقتصادی منطقه و توانمندسازی آحاد جامعه باشیم.

استان خراسان رضوی اشتغال جامعه فرماندار توسعه ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر