کد خبر: 932003 A

رئیس تعاون روستایی نیشابور خبر داد:

رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان نیشابور از پیشرفت ۹۰ درصدی سه سوله به ظرفیت ۴ هزار تن در شرکت‌های تعاونی روستایی و با استفاده از تسهیلات بانکی و منابع داخلی در این شهرستان خبر داد.

 علیرضا بیاتی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در نیشابور گفت: ساخت انبارهای چند منظوره و ساختمان اداری اتحادیه تعاونی تولید در شبکه تعاون روستایی و تولید شهرستان نیشابور در حال انجام است. 

وی در ادامه افزود: میزان اعتبار این پروژه ها مبلغی بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال می باشد که بخش عمده آن از طریق دریافت تسهیلات بانکی تامین شده است. 

وی اظهار داشت: انبارهای چند منظوره جهت خرید و نگهداری کالا و خدمات منجمله جو، گندم، ذرت و به طور کلی نهاده های دامی، کود شیمیایی و سموم مختلف استفاده خواهد شد. 

وی خاطر نشان کرد: این سوله ها در مجموع می‌تواند حداقل برای ۱۰ نفر بصورت مستقیم و ١۵٠ نفر غیر مستقیم اشتغال زایی داشته باشد. 

رئیس اداره تعاون روستایی نیشابور تصریح کرد: با توجه به فعالیت روز افزون تشکل‌های بخش تعاونی و نیاز به انبارهای مکانیزه و هم‌چنین تنوع فعالیت تشکل‌ها ایجاد زیرساخت‌های لازم از ضروریات وجودی تعاونی های زیر مجموعه بوده و تاثیر بسیار زیادی در خدمات رسانی به اعضا دارد. 

بیاتی همچنین در خصوص پیشرفت ۸۵ درصدی پروژه ساخت دفتر کار اتحادیه تعاونی تولید شهرستان اعلام کرد: این پروژه در سال گذشته کلنگ زنی و ظرف دو تا سه ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید. 

اتحادیه تعاونی تولید شهرستان نیشابور به عنوان بخشی از تشکل‌های ۴۷ گانه این شهرستان و دارای ۱۳ شرکت تعاونی تولید روستایی فعال می باشد که عمده فعالیت آن انجام پروژه های فنی مختلف بخش کشاورزی، انجام مشاوره های فنی و مهندسی در زمینه یکپارچه سازی و تسطیح اراضی کشاورزی، انجام کشاورزی قراردادی، مدیریت و تسهیلگری در زمینه استفاده از منابع آبی، بسط و گسترش تولیدات گلخانه ای، تحت پوشش قرار دادن و گسترش بیمه اجتماعی روستائیان و کشاورزان و خدمات تامین و توزیع نهاده های کشاورزی و دامی است. 

اشتغال تسهیلات بانکی کشاورزی گندم نهاده های دامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر