کد خبر: 931862 A

مدیرکل بنیاد شهید استان مطرح کرد:

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: بردسکن تنها شهرستان استان است که بیشترین مزارهای تک شهیدی آن اجرا نشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام حسین معصومی در سفر به بردسکن و در دیدار با فرماندار این شهرستان گفت: هنوز بیش از 30 مزار تک شهیدی بردسکن ساماندهی نشده است و از این جهت شرمنده خانواده های معظم شهدا هستیم. 

وی بیان کرد: هنوز بیش از 15 درصد گلزارهای شهدا در سطح استان خراسان رضوی طرح ساماندهی آن اجرا نشده است و بردسکن یکی از شهرستان های استان است که دراین حوزه دچار یک عقب ماندگی است.

وی از فرماندار بردسکن خواست با کمک بخشداران و دهیاران و کمک خیران تا پایان امسال تمامی مزارهای تک شهید شهرستان ساماندهی شود و بنیاد شهید هم دراین زمینه حمایت خواهد کرد. 

وی ساماندهی گلزارهای شهدا  را یکی از برنامه های اولویت دار این اداره کل در سال جاری اعلام کرد و گفت: خوشبختانه اکثر شهرستان های استان طرح ساماندهی آن به اتمام رسیده است و امید است مابقی آن تاپایان امسال با  همراهی فرمانداران به اتمام برسد. 

مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران خراسان رضوی با بیان اینکه متولی برگزارهای یادواره های شهدا بنیاد شهید و امور ایثارگران است گفت: به خاطر کمبود امکانات و اعتبار لازم  عزیزان سپاه برگزار می کنند. 

وی در خصوص وضعیت اشتغال جامعه هدف ایثارگری در استان گفت: متاسفانه در سطح استان 11 هزار نفر  از جامعه ایثاگری استان بیکار هستند و هنوز از تسهیلات اشتغال برخوردار نشده اند که امید است امسال بخشی از این عزیزان از تسهیلات اشتغال زایی بهره مند شوند. 

وی بیان کرد: سال گذشته در سطح استان 23 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پرداخت شد ولی با توجه به تعداد367 هزار عائله تحت حمایت اداره کل  نیازمند اعتبارات بیشتری هستیم. 

معصومی به مسکن خانواده های جامعه ایثارگری اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات خانواده ها در ساخت مسکن  زمین است که پیگیر این هستیم از طریق استانداری و اداره کل راه و شهرسازی مشکل زمین خانواده ها را مرتفع کنیم که تاکنون در برخی از شهرستان‌ها این مهم انجام‌شده است و بنیاد شهید در این حوزه طلبکارانه برخورد خواهد کرد و امید است در سال جاری یک انقلابی در مسکن جامعه ایثارگری استان ایجاد شود.

مجتبی شاکری فرماندار بردسکن نیز گفت: همه مدیران شهرستان برای برگزاری کنگره شهدای ترشیز در سال 1400 بسیج شده اند تا این مراسم بزرگ وشاخص استان در سال آینده به بهترین شکل برگزار شود.

وی با اشاره به سالن نیمه‌تمام بنیاد شهید در گلزار شهدا بردسکن اظهارکرد:یکی از درخواست‌های این شهرستان تکمیل این سالن است که چند سالی است به حال خود رها شده است.

بنیاد شهید بنیاد شهید و امور ایثارگران جامعه خراسان رضوی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر