کد خبر: 930845 A

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور مطرح کرد:

رئیس‌دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: مایه مباهات است که خیرین حوزه سلامت با حضور همیشگی خود در کنار خدمت گذاران دولت و در مسیر شکوفایی و خدمت هرچه بهتر به مردم در حوزه سلامت نقش آفرینی می کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور ، محسن عظیمی نژاد در آیین آغاز عملیات و شروع مجدد پروژه های عمرانی بهداشت و درمان دانشکده علوم پزشکی افزود: بار دیگر رویداد خوبی برای حوزه سلامت نیشابور رقم خورد، پروژه توسعه اورژانس بیمارستان ۲۲ بهمن با گذشت سه سال بلاتکلیفی به همت خیر نیک اندیش دکتر شهریار تولایی و پروژه بیمارستان سوم با حضور دکتر جناب عملیات ساختمانی آن بار دیگر آغاز می شود و امید است طی ۲۴ ماه، عملیات ساختمانی آن پایان یابد.

وی با بیان اینکه فاز دوم بیمارستان سوم که آن را به بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی تبدیل می کند جزء اهداف دانشکده و‌ موسسه خیریه آراکس است، افزود: با بهره برداری از دو پروژه بیمارستان سوم و توسعه اورژانس بیمارستان ۲۲ بهمن به شاخص۱/۷ تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت و به میانگین کشوری خواهیم رسید و همچنین احداث مجتمع دندان پزشکی تخصصی ضرورتی برای ارایه خدمات دندان پزشکی به مردم است.

وی همچنین با توجه به حضور خیرین سلامت در احداث و تکمیل مراکز خدمات جامع سلامت، خاطر نشان کرد: امروز به صورت نمادین عملیات ساختمانی سه مرکز خدمات جامع سلامت خیرساز عبدالله آباد، ریزاب و چاه نسر با حضور شوراهای اسلامی این روستاها آغاز خواهد شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی همچنین با اشاره به ضرورت احداث سوله بحران در نیشابور گفت: در بحران‌هایی همچون سیل، زلزله و بحران‌های زیستی مانند کرونا نیاز به سوله بحران جهت مدیریت بحران در چهار فاز پیشگیری، مداخله، مدیریت و ریکاوری داشتیم که امید است با این اقدام به موقع، خدمت‌رسانی بهتر و شایسته تری به همشهریان شریف نیشابوری ارائه دهیم.

عظیمی‌نژاد در پایان گفت: در سال ۹۸ جهت راه‌اندازی سلف سرویس از وزارت بهداشت اعتبار گرفتیم، همچنین سالن اجتماعات پردیس به ظرفیت ۲۰۰ نفر آماده شده است که نیازمند تجهیز است.

 آیین آغاز عملیات و شروع مجدد پروژه های بهداشتی و‌ درمانی دانشکده علوم پزشکی نیشابور با حضور امام جمعه نیشابور، معاون استاندار و فرماندار ویژه، نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور، اعضای شورای اداری، خیرین سلامت و همچنین مدیرعامل سازمان حمایت از سلامت ایرانیان و مسلمانان جهان آراکس و دیگر خیر حوزه سلامت دکتر شهریار تولایی در محل بیمارستان ۱۷۵ تختخوابی و پردیس دانشکده برگزار شد.

بیمارستان دولت زلزله سلامت علوم پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر