کد خبر: 929471 A

با حضور مسئولان شهری؛

بلوار "کشاورز" با هدف محرومیت‌زدایی از مناطق حاشیه‌نشین مشهد امروز طی مراسمی در این کلانشهر مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، خلیل الله کاظمی معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در حاشیه آیین افتتاحیه بلوار کشاورز، با بیان این خبر اظهار کرد: این بلوار که در غرب مشهد واقع شده در گذشته به دلیل تجمع خودروهای سنگین مسدود بوده است، همچنین کلیه خیابان‌های مرتبط به این منطقه حتی خیابان طرحچی امکان دسترسی به بلوار کشاورز را نداشتند.

وی با بیان اینکه دسترسی بلوار طرحچی به توس و مستقیم به محور شهید فهمیده در آینده رقم خواهد خورد، افزود: همچنین تجمع ماشین آلات سنگین نیز به مکان دیگری منتقل شده است.

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به اعتبار 15 میلیارد تومانی احداث پروژه، بیان کرد: همچنین 45 هزار متر مربع در این بخش آسفالت کشی صورت گرفته است. همچنین 35 هزار متر مربع خاکبرداری در این منطقه انجام شده است و در حال حاضر فضای میدان موجود در این خیابان باقی مانده و 1.5 هکتار اجای فضای سبز نیز در حال اجرا است.

کاظمی خاطرنشان کرد: تاکنون حدود پنج هزار و 700 متر مربع از مجموعه آسفالت این محور انجام شده و امیدواریم با اقدامات خوب و شاخصی که در این منطقه صورت می گیرد، بتوانیم از بار ترافیکی آن بکاهیم و دسترسی به واحدهای مسکونی و تجاری را برای شهروندان این منطقه تسهیل کنیم.

وی در خصوص افتتاح و بهره برداری پروژه های مختلف در تیرماه سال جاری، اضافه کرد: بیشتر پروژه های تعریف شده در این ماه در حوزه عمران است و در حال حاضر کلنگ زنی پل شهید برونسی و کلنگ زنی پل بلوار ابوطالب (شمال به جنوب) آغاز شده که این دو پروژه سبب ایجاد یک دسترسی دیگر به مجموعه سپاد می شود و بار ترافیک میدان شهید فهمیده و سپاد را کاهش می دهد.

وی با اشاره به پروژه های مختلف دیگر که در سطح شهر وجود دارند، ادامه داد: پروژه های آزادگان، مسیر کوشش به خلج و کوه پارک از جمله پروژه های دیگری است که در دست اقدام بوده و به زودی شاهد بهره‌برداری آن خواهیم بود. کلیه این پروژه ها با اعتباری بالغ بر 700 میلیارد تومان صورت گرفته و طی تیرماه سال جاری شاهد کلنگ زنی و بهره برداری پروژه های بسیاری خواهیم بود.

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به پروژه پردیس تئاتر شهر مشهد اظهار کرد: این پروژه به دلیل مشکلاتی با وقفه ای همراه بود که در حال حاضر عملیات اجرایی آن را تقویت کردیم.

ترافیک حمل و نقل و ترافیک شهرداری فضای سبز مشهد سپاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر