کد خبر: 929463 A

مدیر میراث فرهنگی چناران خبر داد:

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چناران از صدور دومین موافقت نامه اولیه راه اندازی اقامتگاه بوم گردی در شهر گلمکان شهرستان چناران خبر داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمد طاهریان مقدم در این خصوص افزود: پیش از این 20 مجوز موافقت اولیه برای راه اندازی اقامتگاه بوم گردی در روستاهای شهرستان چناران ازجمله رادکان، فریزی، بقمچ و آبگاهی، گلمکان و اخلمد صادر شده است.

وی افزود: در حال حاضر عملیات مرمت و بازسازی دومین اقامتگاه بوم گردی شهر گلمکان در حال انجام است.

طاهریان مقدم اظهار کرد: این اقامتگاه در دو طبقه و5 اتاق و ظرفیت 30 نفر با معماری سنتی  و باسقف تیر پوش  ساخته شده است و فضایی بکر و خوش آب هوا دارد.

مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چناران با بیان این که برنامه ریزی برای افتتاح این طرح گردشگری در تابستان سال جاری است، گفت: این اقامتگاه برای 4 نفر به صورت مستقیم و برای 10 نفر به صورت غیر مستقیم  اشتغال ایجاد می‌کند و هم چنین به به اقتصاد و رشد و توسعه گردشگری شهرستان نیز کمک می کند.

طاهریان مقدم یادآورشد: گلمکان منطقه‌ای کوهستانی و سردسیر واقع در دامنه شمالی رشته کوه بینالود و از توابع بخش گلبهار شهرستان چناران است.

مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چناران گفت: این شهر به دلیل جاذبه‌های طبیعی، گردشگری و دیدنی که در خود جای داده به عنوان سرزمین گل و صخره در میان مردم معروف شده است چرا که در هر گوشه از این سرزمین چیزی جزء گل، طراوت و زیبایی نمی‌توان مشاهده کرد، همچنین وجود ابنیه تاریخی و چشمه سبز گلمکان باعث شده که هر ساله بیش از نیم میلیون گردشگر و مسافر از این منطقه دیدن کنند.

شهرستان چناران در فاصله 50 کیلومتری از مشهد مرکز استان خراسان رضوی قرار دارد.

استان خراسان رضوی گردشگری گردشگری و صنایع دستی معماری برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر