کد خبر: 929448 A

رستمی خبر داد:

مدیرعامل کارخانه ماشین‌های الکتریکی شهرستان جوین گفت: با انجام آزمایش‌های موفقیت آمیز اخیر این مجموعه توانست نخستین الکتروموتور ضد انفجار جایگاه های CNG کشور را طراحی و پس از ساخت با موفقیت آزمایش کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سبزوار، رستمی با بیان اینکه این فناوری در اختیار 5 شرکت بزرگ اروپایی و چند ملیتی است، گفت: با ساخت این الکتروموتور کشورمان به جمع معدود کشورهای صاحب این فناوری وارد شد.

وی با اشاره به نیاز جایگاه های CNG به سالانه حدود یکهزار الکتروموتور ضد انفجار گفت:ما در مجموعه ماشین های الکتریکی جوین توانایی ساخت و تولید این تعداد الکتروموتور را دارا هستیم .

مدیر عامل کارخانه ماشین های الکتریکی جوین با اشاره به ساخت الکتروموتور های ضد انفجار در این مجموعه گفت: تولیدات ما در موتورهای  فوق سنگین مورد نیاز صنایع نفت و گاز و پتروشیمی است و از سال 93 این توانایی در ساخت این الکتروموتور های ضد انفجار فراهم شده و امروز نیز موفق به ساخت و آزمایش نوع دیگری از این الکتروموتورها برای جایگاه های CNG شدیم و در مجموع سالانه از خروج میلیون های دلار ارز از کشور جلوگیری کرده و خواهیم کرد .

رستمی بر اعتماد به محصولات این مجموعه از سوی مسئولان و دست اندرکاران صنایع مختلف تاکید کرد و گفت: محصولات ما از نظر کیفی از نوع اروپایی خود چیزی کم ندارد و گواه این مطلب اخذ استانداردهای اتحادیه اروپا برای تولیدات مهم همچون الکتروموتور های ضد انفجار است.

اتحادیه اروپا پتروشیمی خراسان رضوی دلار نفت و گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر