کد خبر: 921984 A

مدیر کل تامین اجتماعی استان مطرح کرد:

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی گفت: هم اکنون ۴۲ درصد خدمات تامین اجتماعی در استان به صورت غیر حضوری و نیمه حضوری ارایه می‌شود.

به گزارش ایلنا از گناباد، سید محسن نظام خیرآبادی در دیدار با فرماندار گناباد افزود: این اداره کل طی سالهای اخیر توجه خاصی به ارایه خدمات غیر حضوری به ارباب رجوع دارد و با شیوع ویروس کرونا طی سه ماه گذشته این خدمات از نظر کمی و کیفی افزایش یافته است.

وی ادامه داد: هم اکنون ۴۲ درصد خدمات تامین اجتماعی در خراسان رضوی به صورت غیر حضوری و نیمه حضوری ارایه می‌شود و این خدمات در حال افزایش است.

مدیر کل تامین اجتماعی خراسان رضوی با تاکید بر لزوم اهمیت دادن بیشتر پزشکان به خدمات غیر حضوری گفت: در این صورت بخش زیادی از مراجعات به مراکز درمانی کاهش می‌یابد چنانکه هم اکنون ۳۰ درصد از مراکز درمانی استان از نسخه الکترونیک استفاده می کنند.

نظام خیرآبادی افزود: با دستور رهبر معظم انقلاب از محل اعتبارات صندوق ذخیره ارزی بیمه بیکاری سه ماه گذشته به آسیب دیدگان کرونا در سطح کشور و تبع آن خراسان رضوی پرداخت می شود.

وی ادامه داد: از مجموع ۱۰۱ هزار نفر افراد دارای شرایط در این زمینه که در کشور مورد تایید قرار گرفتند و مدارک آنها تکمیل شده است ۲۴ هزار و ۷۰۰ نفر در استان خراسان رضوی هستند و تا پایان تیرماه ۱۳ رسته شغلی تحت پوشش بیمه بیکاری ناشی از شیوع کرونا قرار می گیرند.

فرماندار گناباد هم سرعت بخشی در پرداخت مستمری بیمه بیکاری به آسیب دیدگان کرونا و افرادی که به واسطه شیوع این بیماری برای مدتی بیکار شده اند را خواستار شد و با اشاره به مشکلاتی که در مستری بیمه بیکاری به کارگران ساختمانی وجود دارد بر توجه بیشتر به رفع این مشکل تاکید کرد.

حامد قربانی افزود: مهمترین رویکرد این شهرستان در سال گذشته به عنوان سال رونق تولید و امسال که به نام جهش تولید نامگذاری شده است در راستای تدابیر دولت دوازدهم صیانت از اشتغال موجود از طریق پرداخت تسهیلات و حمایت‌های لازم بوده است..

استان خراسان رضوی الکترونیک پوشش تامین اجتماعی خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر