کد خبر: 919105 A

رئیس میراث فرهنگی فریمان خبر داد:

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فریمان گفت: با مشارکت میراث فرهنگی و کارخانه قند فریمان باغ تاریخی آسیاب این شهر احیاء و به واحد گردشگری تبدیل می شود.

به گزارش ایلنا از مشهد، حسن گیاهی در بازدیدی که به همراه مدیر شرکت گردشگری کارخانه قند از این باغ داشت، اظهار کرد: باغ آسیاب از جمله باغ هایی است که در چارچوب مکتب باغ های کهن ایرانی طراحی و در دهه ۱۳۱۰ شمسی ساخته شده است.

وی گفت: مذاکرات لازم با مدیرشرکت گردشگری کارخانه قند برای مرمت و احیاء مشارکتی باغ انجام شده و به زودی فعالیت اجرایی آن آغاز می شود.

گیاهی افزود: در تلاشیم باغ به بهترین شکل مرمت و احیا شود و به فضای دل‌پذیری برای گردشگران و اهالی فریمان تبدیل شود و اقدام لازم برای ثبت ملی این باغ تاریخی در فهرست آثار ملی ایران در جریان است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فریمان تصریح کرد: منابع آب فروان باغ، عمارت‌ها، فضای‌جنگلی و درختان کاج سربه فلک کشیده در اطراف مسیرهای چهارگانه، استخر زیبای سنگی تصفیه آب، چشم انداز و منظر طراحی شده و بااصالت، درختان میوه و ... فضای بسیار دل نشینی را برای باغ به وجود آورده که می تواند یک واحد گردشگری مطلوب را برای گردشگران فراهم کند. 

شهرستان فریمان در فاصله حدود 80 کیلومتری از جنوب مشهد، مرکز استان خراسان رضوی قرار دارد.

استان خراسان رضوی ایران قند گردشگری گردشگری و صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر