کد خبر: 917244 A

مدیر جهاد کشاورزی جوین خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی جوین گفت: با هدف تولید گلاب و ترویج کشت گل محمدی و اشتغال زایی نخستین واحد گلابگیری در شهرستان جوین آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا هاشم آبادی در این خصوص گفت: این واحد به همت یکی از کشاورزان پیشرو شهرستان برای اولین بار در شهرستان اقدام به تولید گلاب کرده که امیدواریم با اعطای تسهیلات کم بهره نیز توسعه یابد.

وی افزود: پنج هکتار از اراضی قابل کشت این شهرستان به گل محمدی اختصاص داده شده است؛ کشاورزان تاکنون محصول گل محمدی خود را با وجود هزینه های بالای حمل و نقل به شهرستان های مجاور انتقال میدادند که امیدواریم با وجود چنین واحد فرآوری در شهرستان علاوه بر کاهش هزینه ها، سطح زیرکشت این محصول نیز افزایش یابد.

هاشم آبادی ادامه داد:تشویق و ترغیب مردم برای استفاده از داروهای گیاهی با نظر و مشورت پزشک  بعنوان یکی از راه‌های حفظ سلامتی است؛ یکی از روش‌های متنوعی که ما می‌توانیم سبک زندگی اسلامی خود را ارتقاء بدهیم استفاده از محصولات طبیعی و باغی است.

وی اشاره کرده :میانگین برداشت از هر هکتار مزرعه گل محمدی یک تن است و پیش‌بینی می‌شود که امسال پنج تن محصول در مجموع برداشت شود.

اشتغال پزشک جهاد کشاورزی خراسان رضوی گل محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر