کد خبر: 889880 A

فرماندار تایباد گفت: بارش شدید باران از عصر امروز در این شهرستان آغاز شده و تاکنون به 21 میلیمتر رسیده و تا فردا ساعت 9 صبح ادامه خواهد داشت.

محسن سیاح در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، اظهار کرد: به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی ناشی از جاری شدن سیل در مناطق حادثه خیز کلیه کامیون‌ها پارک شده در پارکینگ شهرداری و اوجادی تخلیه و به شهرک صنعتی منتقل شد.

وی افزود: لازم است شهروندان از ترددهای غیرضروری جلوگیری کنند و در صورت نیاز احتیاط لازم را به جا آورند.

رییس ستاد بحران شهرستان مطرح کرد: در برخی محورها مانند محور تایباد به شهرستان باخرز، محدوده روستای پلبند به دلیل عبور روان آب از "آب نمای محور" محدودیت تردد برای حفظ جان سرنشینان خودروهای عبور ایجاد شده است همچنین با توجه به لغزندگی محورها به دلیل بارش باران، از شهروندان تقاضا می‌شود با رعایت توصیه‌های راهنمایی و رانندگی، به ویژه رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی در صورت نیاز تردد کنند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در شهرستان تاکید کرد: خوشبختانه با همراهی شهروندان و پیشگیری‌های انجام شده وضعیت این منطقه نسبت به شهرشتان‌های اطراف خیلی بهتر است و امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد تا به سلامتی این ویروس را گذر کنیم.

معاونت برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تایباد نیز به ایلنا گفت: با توجه به اخطار هواشناسی از استان جلسه‌ای با همین مضمون در فرمانداری با ریاست فرماندار برگزار شد و تمامی دستگاه‌های متولی به ویژه هلال احمر، شهرداری‌ها، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و... به صورت آماده باش در آمدند.

مهرداد کریمزاده با اعلام اینکه با توجه به شرایط بحرانی شهرستان به هشت قسمت تقسیم شده و هشت تیم عملیاتی مشخص گردیده، بیان کرد: تیم‌های نظارتی ستادبحران از تمام مسیرهای حادثه خیز، کال‌ها و مسیل‌ها بازدید و در صورت نیاز بازگشایی شد همچنین از امروز پلیس راه و راهداری در محل‌های خطرساز و آبنماها مستقر شدند.

آماده باش راهنمایی و رانندگی شهرداری هلال احمر هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر