کد خبر: 860683 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه مطرح کرد:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه گفت : پروژه تکمیل شبکه فاضلاب تربت حیدریه ۳۰ درصد عقب تر از برنامه پیش بینی شده قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تربت حیدریه، صادق یوسفی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارکرد: این شرکت با دارا بودن ۵۵۰ کیلومتر شبکه توزیع داری 61 هزار مشترک آب دارای پوشش صد درصدی در این زمینه است و همچنین پوشش ۴۵ درصدی شبکه فاضلاب دارای ۲۳۵ کیلومتر خط انتقال فاضلاب می‌باشد.

 وی گفت : در سال‌های اخیر برای استحصال آب آشامیدنی با استفاده از چاه در عمق ۱۶۰ متری زمین به آب می‌رسیدیم حال آنکه امروزه در این عمق به آب نرسیدیم و تقاضای حفر تا عمق ۲۵۰ متر و چاه‌های تامین آب را داریم که اکنون خشک شده اند و با این حال بسیاری از چاه ها را احیا کردیم که ۳۶ حلقه چاه و ۶۲۰ لیتر بر ثانیه برداشت آب را از چاه‌ها و مخازن آب شرب داریم که مصرف پیک ۷۹۰ لیتر بر ثانیه است.

وی افزود : در تابستان گذشته با تعمیرات و کنترل مصرف کنترل شد و با همکاری مردم خوشبختانه قطعی آب نداشتیم،همچنین ۱۱ میلیون مترمکعب تولید آب شرب داشته‌ایم که برای جبران کمبود تولید و نیاز شبکه ۶۰۰ هزار لیتر آب خریداری کرده ایم.

یوسفی گفت : کمبود بودجه شرکت آب و فاضلاب و حذف تبصره پنج از قبوض مشترکین و فرسودگی شبکه توزیع از مشکلاتی است که با آن دست و‌ پنجه نرم میکنیم، در کنار کمک های شهرداری و شورای اسلامی شهر بازهم امروز نیازمند کمک‌ شورای اسلامی شهر هستیم که بتوانیم برای اصلاح شبکه توزیع قدم‌ برداریم.

مدیرعامل آب و فاضلاب تربت حیدریه ادامه داد : قیمت تمام شده پایین آب که در بودجه امسال ۱۲۰۰ تومان است که به دست مصرف کننده ۵۹۰ میرسد که این تفاوت قیمت هزینه بالایی به شرکت وارد میکند.

یوسفی افزود : نشت یابی خطوط لوله توزیع آب شرب از سری ابتکارات شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه می‌باشد که با این کار تاکنون چیزی در حدود دولیتر برثانیه توانسته‌ایم در مصرف آب صرفه‌جویی و ذخیره سازی انجام دهیم.

وی تصریح کرد:سه میلیارد و سیصد میلیون اعتبار جذب شده در سال ۱۳۹۷ بوده است در حالیکه توانسته‌ایم در سال ۱۳۹۸ اعتباری بالغ بر یازده میلیارد تومان جذب کنیم که تاکنون ۸ میلیارد تومان آن محقق شده است. اصلاح خط انتقال کاج درخت، حفر چاه در روستای جعفرآباد، اصلاح سه کیلومتر ازشبکه توزیع آب شرب از محل اعتبارات ملی، تکمیل شبکه آب‌رسانی شهررباط سنگ، تکمیل سیستم تله متری شبکه آب با اعتبار بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان در مرحله اول برای چاه ها و منابع ذخیره و سه میلیارد و سیصد و چهل میلیون تومان برای تکمیل تصفیه خانه شهرک هزینه شده است و همچنین از محل اعتبارات داخلی حدود شش کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه که بخشی از آنها دچار فرسودگی شدید بودند، انجام شده است.

وی همچنین افزود : ۶۵۰ فقره انشعاب آب تعمیر و تعویض ۶۰۰ کنتور و ۱۶۵۰ فروش انشعاب و ۹۷۰ وصل شبکه فاضلاب که ۴۰۰ توسط سرمایه گذار انجام شده است و حذف قبوض کاغذی ۶۰ هزار مشترک که در هر دوره پنجاه میلیون ریال در چاپ قبوض هزینه شده که دیگر این مبلغ حذف شده و صرفه جویی شده است.

آب و فاضلاب پوشش سرمایه شرکت آب و فاضلاب کمبود بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر