کد خبر: 860609 A

وزیر آموزش و‌ پرورش مطرح کرد:

وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر ۳۰ درصد فضای آموزشی کشور برای تحصیل دانش‌آموزان ایمن نیست و سال‌هاست که منابع موجود این وزارتخانه امکان اصلاح آن را نداده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، محسن حاجی میرزایی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور افزود: بیش از ۹۰ درصد بودجه آموزش و پرورش در سال جاری تخصیص یافته و برای ادامه روال جاری تا پایان سال باید ۱۱۰ درصد از بودجه‌ پیش‌بینی شده را دریافت کنیم.

وی اظهار داشت: بودجه سال ۹۹ در شرایط خاصی تنظیم شده و با وجود همه مشکلات، بودجه آموزش و پرورش در مقایسه با بخش بهداشت، سلامت، کشاورزی و خدمات از رشد بیشتری برخوردار بوده اما این بودجه برای حل همه مشکلات کافی نیست.

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: ۲۷ هزار میلیارد ریال برای توسعه، بهبود و مقاوم سازی فضاهای آموزشی در بودجه سال آینده در نظر گرفته شده که کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با آن موافقت کرده است. 

حاجی میرزایی بیان کرد: دغدغه‌های امروز آموزش و پرورش متنوع و گسترده است و سرانه دانش‌آموزی به دلیل محدودیت منابع فقط به مناطق محروم اختصاص یافته است.

فرماندار نیشابور نیز در این جلسه گفت: خیرین نیشابور در حوزه‌های مختلف مانند بهداشت، محیط زیست، آموزش و پرورش و بحران آب پیش‌قدم هستند که نشان از بلوغ فکری مردم این شهرستان است.

علیرضا قامتی افزود: یکی از این خیرین آقای وکیلی است که تاکنون ۸۰ مدرسه در نیشابور ساخته است و امروز ۱۴ مدرسه وکیلی به صورت همزمان گشایش خواهد یافت.

وی اظهار داشت: نیشابور به عنوان نگین فیروزه‌ای خراسان رضوی از شاخصه‌های ویژه‌ای برخوردار است که از جمله این شاخصه‌ها تقدیم ۲ هزار و ۴۰۰ شهید در راه انقلاب است که ضرورت توجه بیشتر مسئولان را به این شهرستان می‌طلبد.

آموزش و پرورش دانش آموزان کشاورزی مشکلات وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر