کد خبر: 857987 A

فرماندار بردسکن مطرح کرد:

فرماندار بردسکن تعهد اشتغال شهرستان بردسکن در امسال را هزار و197 نفر اعلام کرد و گفت: تاکنون 86 درصد این تعهد تحقق پیدا کرده است.

به گزارش ایلنا از بردسکن، مجتبی شاکری در ششمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال این شهرستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون از محل تسهیلات توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری بیش از 21 میلیارد تومان جذب شهرستان شده است درصورتی که سهمیه شهرستان از این تسهیلات 9 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده است که درحال حاضر از یک رشد 223 درصدی برخوردار است.

رئیس کارگروه اشتغال شهرستان بردسکن عنوان کرد:  کمیته امداد امام خمینی شهرستان بردسکن توانست با جذب بیش از 4 میلیارد تومان از تسهیلات بند (د) تبصره 16 مقام اول  را در سطح استان از آن خود کند.

وی با توجه به فعالیت 5 معین اقتصادی فرهنگی دراین شهرستان گفت: معین های اقتصادی در سطح 30 روستای شهرستان در حوزه ایجاد اشتغال اقدام به انعقاد قرارداد کرده اند و بنیاد برکت که اخیرا به معین های اقتصادی بردسکن پیوسته است توانسته در سطح 13 روستا با سرمایه گذاری بیش از 12 میلیارد تومانی 380 پرونده اشتغال را در حوزه های مختلف تکمیل و متقاضیان جهت پرداخت به بانک های عامل معرفی شده اند و زمینه اشتغال  300 نفر در سطح این روستاها فراهم شده است.

شاکری‌عنوان کرد: شهرستان بردسکن با جذب 21 میلیارد و 283 میلیون تومان تسهیلات توسعه اشتغال روستایی و عشایری توانسته با ایجاد 345 طرح زمینه اشتغال زایی 635 نفر را در شهرستان فراهم کند.

وی از معین‌های اقتصادی خواست فعالیت ها و اقدامات انجام شده را در سامانه ای که برای معین ها طراحی شده است ثبت کنند و نسبت به تشکیل حساب سپرده سرمایه گذاری معین های اقتصادی اقدام کنند.

وی بر تکریم ارباب رجوعان و کارآفرینان در دستگاههای اجرایی تاکید کرد و گفت: امروز شرایط کشوری طوری است که باید از ظرفیت و پتانسیل بخش خصوصی در حوزه اشتغال و کارآفرینی کمک گرفت و این مهم نیازمند همراهی و همدلی همه مدیران است.

حسین غلامی دبیرکارگروه تخصصی اشتغال شهرستان بردسکن نیز گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه پرداخت تسهیلات و طرح های اشتغال زایی و نظارت از طرح ها مطالبی را بیان کرد.

در این جلسه هر یک از مدیران دستگاههای اجرایی و معین های اقتصادی شهرستان بردسکن گزارشی از فعالیت های انجام شده در حوزه کاری خود ارائه دادند.

اشتغال ایجاد اشتغال رشد سرمایه گذاری طرح های اشتغال زایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر