کد خبر: 853710 A

رئیس سازمان صمت استان مطرح کرد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: شهرستان گناباد دارای بهترین خاک کائولن در سطح کشور است که بهترین و با کیفیت ترین محصول نظیر چینی بهداشتی، ظروف کاشی و سرامیک را می‌تواند وارد بازارهای جهانی کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از گناباد ، محمدرضا مس فروش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی در بازدید از شرکت چینی تقدیس و دیرگداز در‌ این شهرستان گفت: شهرستان گناباد در مقایسه با سایر شهرستانها دارای شاخص‌های برتری است ولی به لحاظ تخصصی حداقل در حوزه معدن و صنایع معدنی به استحقاق خود نرسیده و فاصله زیادی دارد .

مس فروش دو دلیل عمده را در برآورده نشدن این حق تاکید کرد و گفت: دولت با برنامه ریزی جامع جهت تقویت شرایط موجود باید وارد عمل شده و بخش خصوصی نیز از اضلاع مختلف بازرگانی ، مالیاتی و....به شکلی عمل کند که زنجیره تولید را از خاک اولیه تا تجارت داخلی و بین المللی به بهترین شکل تقویت و قدرت بیشتری کسب کند.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی تصریح کرد:شهرستان گناباد دارای بهترین خاک کائولن در سطح کشور بوده که بهترین و با کیفیت ترین محصول نظیر چینی بهداشتی ،ظروف کاشی و سرامیک را میتواند وارد بازارهای جهانی کند.

مس فروش اذعان کرد:یکی از گرفتاریهای شاخص واحد‌های صنعتی واردات مواد اولیه از خارج از کشور است و ممکن است تهیه مواد  یک هفته به طول انجامد که دولت با ایجاد بستری مناسب باید شرایط را به گونه ای تقویت کند که این مدت زمان به کمتر از یک ساعت کاهش پیدا کرده و تولید کننده با مشکل مواجه نشود.

مس فروش افزود: عدم ثبات قوانین، بخشنامه ها و دستورالعمل ها و تغییر آن بر اساس شرایط از جمله مشکلات دیگر تولید کنندگان است که ما در سطح استان  با توجه به وجود تحریم‌ها مصمم هستیم با روان تر کردن ضابطه ها در کمک به تولید کننده گام برداشته و موانع را رفع کنیم .  

وی گفت: در سطح استان خراسان رضوی درپایان سال 98 در حدود 4200 تا 4500 میلیارد تومان طرح به بهره‌برداری خواهد رسید و ما در طول سال ضمن بازدیدها درصد‌ پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها را مورد ارزیابی جدی قرار داده ایم.

مس فروش تاکید کرد:در سطح استان خراسان ما حدود 5800 واحد تولیدی داریم که برخی غیر فعال است .

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی اذعان کرد: شهرستان گناباد شرایط خوبی داشته و  حدود 16واحد تولیدی (10درصد ) غیرفعال در این شهرستان داریم که ما ضمن بررسی طرح‌هایی با پیشرفت 60 درصد فیزیکی که از ده تا هیجده ماه فعالیت داشته اند را ضمن جدی دانستن طرح در اولویت راه اندازی قرار خواهیم داد.

خاک خراسان رضوی سازمان صنعت معدن و تجارت معدن کاشی و سرامیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر