کد خبر: 851741 A

با روشن شدن مشعل بازی‌ها؛

با روشن شدن مشعل دومین دوره المپیاد ورزشی محلات شهر تربت حیدریه ، این المپیاد رسما آغاز به کار کرد .

به گزارش خبرنگار ایلنا از تربت حیدریه ، سلامت جسمی و روحی ، شادابی و تندرستی افراد جامعه می تواند در پیشبرد اهداف مدیریت شهری بسیار موثر باشد. برای داشتن جامعه ای سالم و با نشاط نیاز است تا مدیران و مسئولین ، ورزش های همگانی و برنامه های سلامت محور را گسترش و در جهت فراگیر شدن آنها تلاش کنند.

محمد صادق مجتهدی شهردار تربت حیدریه ، با بیان این مطلب در خصوص برگزاری المپیاد گفت : شورای اسلامی شهر و شهرداری تربت حیدریه در راستای وظایف قانونی تعریف شده ، بخشی از درآمد خود در راستای بودجه های پیش بینی شده را به حوزه ورزش های همگانی اختصاص می دهد .

وی افزود : در همین راستا سال گذشته اولین دوره المپیاد ورزشی محلات را برگزار کردیم که با استقبال بسیار خوبی از سوی شهروندان همراه شد. امسال نیز با برنامه ریزی بهتر و دقیق تر و با همکاری اداره ورزش و جوانان، آموزش‌وپرورش،شورایاران محلات ، بهزیستی و حوزه مقاومت سپاه ، دومین دوره المپیاد را برگزار می نمائیم .

مجتهدی بیان داشت : برگزاری این مسابقات موجب ارتباط بیشتر بین محلات و تعامل شهروندان می شود و تفاوت مهمی این دوره از مسابقات نسبت به سال گذشته دارد این است که امسال مسابقاتی ویژه معلولین و جانبازان نیز پیش بینی و برگزار خواهد شد .

شهردار تربت حیدریه گفت : دومین المپیاد ورزشی محلات شهر تربت حیدریه  در ۳۶ رشته ورزشی در دو بخش آقایان و بانوان در رده‌های سنی مختلف، در پنج منطقه و ۲۴ محله برگزار می‌شود.

شهردار تربت‌حیدریه با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات فرهنگی - ورزشی شهرداری برای برگزاری دومین المپیاد ورزشی محلات تربت حیدریه اختصاص یافته است افزود: پیش‌بینی می‌شود نزدیک به ۶ هزار ورزشکار در این رویداد ورزشی مشارکت کنند.

مجتهدی تصریح کرد:در این دوره  ۲۶ هیأت ورزشی در قالب ۳۶ رشته ورزشی شرکت می‌کنند که از این بین ۶ رشته ورزشی مختص آقایان است، این رشته‌ها شامل وزنه‌برداری، فوتسال، کشتی، تک ‌پرس، بوکس و ورزش باساز، برای نخستین بار در این رشته که مخصوص بانوان است این مسابقات برگزار می‌شود.

وی افزود: از جمله محلات هدف برگزاری این مسابقات کوی بازرگان، کوی شهید هاشمی‌نژاد، کوی شهید چمران، کوی امیرالمومنین(ع)، ضیاالدین و چندین محله دیگر است که در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان در مسابقات مختلف شرکت کرده اند.

در ادامه محمد‌ مهدی علیان ، معاون خدمات شهری شهرداری تربت حیدریه نیز گفت: این المپیاد موجب بروز استعدادهای ورزشی در رشته های مختلف می‌شود و فرصت مغتنمی است تا نوجوانان و جوانان بتوانند استعداد ها و مهارت های ورزشی خود را نشان دهند .

رئیس هیات تکواندو شهرستان افزود: شهرداری بر اساس بودجه های پیش بینی شده همه ساله در بحث ورزش همگانی در محلات برنامه هایی را اجرا می کند.

وی افزود: امیدواریم تا با برپایی این چنین مسابقاتی بر ایجاد روحیه شور نشاط در محلات و سطح شهر افزایش دهیم.

اداره ورزش و جوانان جانبازان سلامت هاشمی نژاد محمد صادق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر