کد خبر: 850877 A

فرماندار نیشابور خبر داد:

فرماندار نیشابور گفت: طی یک ماه اخیر بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد ریال در قالب تفاهم ‌نامه سرمایه‌گذاری در چارچوب طرح توسعه مثلث اقتصادی در نیشابور امضا شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، علیرضا قامتی در نشست خبری با خبرنگاران گفت: تاکنون با ۱۵ معین اقتصادی در نیشابور تفاهم‌نامه‌های مختلفی در حوزه خدماتی، کشاورزی، صنعتی و توسعه روستایی امضا شده است.

وی اظهار داشت: شاخص بیکاری در نیشابور ۱۱ و سه دهم درصد است که با میانگین استان برابری می‌کند و پارسال سهمیه نیشابور در بخش ایجاد اشتغال برآورده شده و سهمیه امسال برای نیشابور در این بخش پنج هزار و ۷۰۰ نفر در نظر گرفته شده است.

وی بیان‌ کرد: نیشابور حدود هشت درصد از اعتبارات استان را جذب می‌کند و چون توسعه نیشابور مستند بر سند توسعه نبوده قابل ارزیابی نیست و واحد تدوین سند توسعه شهرستان نیشابور به زودی راه‌اندازی می شود تا در کنار جذب سرمایه گذار تا پایان امسال این سند تدوین شود.

وی با اشاره به اینکه اولین گام در راستای توسعه اعتمادسازی است عنوان کرد: ارزیابی میزان توسعه شهرستان باید بر پایه سند توسعه باشد و در برنامه سال ۹۹ بایستی بر مبنای برنامه توسعه متوازن بخشی ۲۰درصد از طرح‌ها محقق شود.

وی تصریح کرد: نیشابور از ظرفیت انسانی بسیار خوبی در سطح ملی برخوردار است که فارغ از گرایش های سیاسی و جناحی برای توسعه نیشابور با همه افراد برای جذب اعتبارات ملی همکاری و تعامل خواهیم داشت و ارتقای دانشکده علوم پزشکی نیشابور از مطالبات جدی این شهرستان است.

فرماندار نیشابور با اشاره به اینکه تاکنون در این حوزه تخلفات انتخاباتی چهار نفر گزارش و به استان منعکس شده است، ادامه داد: ۸۵ نفر از حوزه نیشابور آمادگی خود را برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اعلام کردند که از این تعداد سه نفر انصراف داده و مدارک یک نفر هم ناقص بوده که به این فرد برای رفع نقص اعلام شده است.

قامتی با اشاره به اینکه در نیشابور انتخابات به صورت الکترونیک برگزار نمی‌شود تصریح کرد: ارتقای بخش زبرخان نیشابور در دستور کار قراردارد و شرایط و بستر ارتقای این بخش فراهم‌ است.

وی با اشاره به شایعه پیدا شدن قرص در یک کیک در نیشابور اعلام کرد: در حوزه اشتغال با توجه به وضعیت معیشتی مردم برخی به دنبال ایجاد جو روانی در جامعه هستند و هیچ کدام از این کیک‌ها در چرخه تولید مشکلی نداشته‌اند و برخی از قرص‌های پیدا شده هم مسموم کننده نبوده‌اند و تنها برای ایجاد بار روانی در جامعه در آستانه انتخابات بوده است.

وی عنوان کرد: نظام ما بر گرفته از جمهوریت و اسلامیت است که برای مشارکت همه جانبه مردم نیازمند آگاهی بخشی هستیم که این مهم از طریق خبرنگاران انجام می‌شود و رسانه‌ها به عنوان قوه چهارم حاکمیت از ظرفیت بی‌ نظیری برای آگاه سازی و جلب مشارکت عمومی برخوردار است.

وی یادآور شد: بالغ بر ۵۰ درصد روزهای ملی به نیشابور اختصاص پیدا کرده و برای استفاده از هر چه بهتر از این فرصت ها باید از ظرفیت های مردمی و رسانه شهرستان استفاده شود.

بیکاری سرمایه سرمایه گذاری مجلس شورای اسلامی وضعیت معیشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر