کد خبر: 848065 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

شهردار تایباد گفت: یکی از راه‌های کسب درآمد داخلی در شهرداری‌ها پرداخت عوارض توسط مردم، دستگاه‌های اجرایی و ادارات دولتی است، از این رو پرداخت به موقع آن سبب توسعه شهری می‌شود.

ایوب سیدالحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، اظهار کرد: اگر ادارات و نهادهای دولتی نسبت به پرداخت عوارض مربوطه به موقع اقدام کنند بخش عظیمی از هزینه‌هایی که صرف توسعه شهری می‌شود جبران خواهد شد.

وی افزود: اقدام روزانه ماموران شهرداری درخصوص جمع آوری زباله‌ها به چشم نمی‌آید و در بیشتر مواقع به سادگی از کنار آن گذر می‌کنیم اما همین اقدام به ظاهر ساده نظافت و زیبایی را به وجود آورده و عاملی برای دور شدن بیماری‌های عفونی شده است.

وی تصریح کرد : چنانچه این اقدام که برای برخی تکرار روزانه است برای مدتی صورت نگیرد بار اقتصادی و ناامنی را به همراه دارد و بر نازییایی شهر اضافه می‌کند. 

سیدالحسینی تاکید کرد: اگر در مراسم مختلف که در سطح شهر مواد خوراکی توزیع می‌شود این فرهنگ سازی انجام شود که هر فرد نظافت محیطی را رعایت کند دیگر ماموران شهرداری مجبور به جمع آوری زباله‌های رها شده در سطح خیابان نخواهند بود.

وی تخلیه خاک و نخاله در معابر شهری توسط شهروندان را مشکل اساسی و پرهزینه برای شهرداری دانست و مطرح کرد: این اقدام علاوه بر ناامنی بافت‌های مسکونی، آلودگی‌ محیطی، تصویر منزجر کننده از منظر زیباشناسی شهری، از بین رفتن مرغوبیت و حاصلخیزی خاک نواحی زراعی، خسارات جانبی و مالی به شهروندان در پی حوادث احتمالی و سد معبر، تجمع جوندگان موذی و حشرات از جمله پشه خاکی و شیوع بیماری سالک، مسدود شدن حریم کانال‌ها و جوی‌های آب به مرور زمان که در هنگام بارندگی موجب جاری شدن سیلاب می‌شود هزینه‌های بالایی را شامل پاکسازی شهری می‌کند.

شهردار تایباد تصریح کرد: وصول به موقع عوارض و بهای خدمات گوناگون که بیشتر مربوط به اراضی و املاک هستند و باید توسط مردم، ادارات و مسئولان به شهرداری پرداخت شود تاثیر بسزایی در درآمدزایی داخلی این نهاد خدماتی ایفا می‌کند و نقش بسزایی در رفع مشکلات شهری دارد.

وی اظهار کرد: برای داشتن شهری زیبا و تمیز همه مردم در اقشار مختلف باید با شهرداری همکاری لازم را داشته باشند تا بدین وسیله هم هزینه‌های اضافه را کم کرد و هم به فضاسازی محیطی کمک کرد.

درآمد دستگاه های اجرایی شهرداری عوارض شهرداری گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر