کد خبر: 846475 A

رئیس کمیسیون کشاورزی و آب اتاق مشهد:

رئیس کمیسیون کشاورزی و آب اتاق مشهد گفت: معرفی فعالیت‌های خیرخواهانه به فرهنگ سازی آن کمک فراوانی می‌کند و ترویج و توسعه استانداردهای جهانی را در پی دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علی شریعتی مقدم با اشاره به توجه کشورهای دیگر به مسئله مسئولیت اجتماعی در حوزه فعالیت های اقتصادی گفت: از سال 2017 در آلمان تهیه گزارش مسئولیت اجتماعی به پیوست گزارش حسابرسی و مالی فعالیت های اقتصادی، اجباری شده و شرکت های سهامی عام که دارای بیش از 500 عضو هستند، ملزم به این کار شده اند.

وی ادامه داد: همچنین دستورالعمل موسوم به CSR در اروپا در همین خصوص به بخش های فعال در زمینه اقتصادی ابلاغ شده و مسائلی همچون حقوق بشر، محیط زیست، عدم استفاده از کودکان کار و... در آن مورد تاکید قرار دارد.

وی گفت: در حال حاضر 550 شرکت در آلمان این دستورالعمل را پیاده سازی کرده اند و مخاطب این طرح ها جامعه مدنی است.

شریعتی مقدم یادآور شد: شرکت هایی نیز هستند که این پیوست های اجتماعی را بررسی می کنند و اگر ارزیابی ها نشان دهد یک بنگاه اقتصادی خلاف این استانداردها عمل کرده، جنبه منفی زیادی برای آن ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد:ممکن است شرکت های امریکایی و اروپایی که با شرکت های اقتصادی ایرانی همکاری می کنند، در آینده چنین مسائلی را از ما نیز مطالبه کنند. در واقع دستورالعمل CSR به سمت اجباری شدن می رود و حضور در بازار جهانی مستلزم توجه به چنین مسائلی است.

شریعتی مقدم با بیان اینکه قوانین و استانداردهایی نیز در این خصوص تعریف شده که ذی نفعان آن آحاد جامعه هستند، خاطرنشان کرد: لازم است توجه شود که معرفی فعالیت‌های خیرخواهانه به فرهنگ‌سازی آن کمک فراوانی می‌کند و ترویج و توسعه این موضوع را در پی دارد.

فرهنگ سازی کشاورزی کودکان محیط زیست مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر