کد خبر: 846459 A

کرباسی به ایلنا خبر داد:

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تایباد گفت: محور روستایی کرات – پشته در این شهرستان به طول 25 کیلومتر و عرض آسفالت 5/5 متر ایمن‌سازی شد.

علی اصغر کرباسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، اظهار کرد: به دلیل قرارگرفتن چند معدن در این محور و عبور و مرور روزانه بیش از 50 دستگاه کامیون و نیز برخورداری بیش از هفت هزار نفر جمعیت روستایی، عرض کم راه و مساعدنبودن محور جهت تردد همواره حوادث زیادی اتفاق می‌افتاد که در همین راستا ایمن‌سازی آن در دستور کار ققرار گرفت.

وی افزود: در بعضی از نقاط این محور نداشتن شانه خاکی و وجود چندین معبر کم‌عرض و پیچ‌های تندی که مانع دید راننده می‌شود مشکلاتی را برای کاربران جاده‌ای بوجود آورده است . 

کرباسی مطرح کرد: با توجه به اینکه رفع نقاط پرحادثه در راه‌های روستایی در اولویت کاری این اداره است، درسال جاری نسبت به ترانشه برداری و شانه‌سازی محور روستایی و پرتردد کرات – پشته در حوزه استحفاظی شهرستان تایباد اقدامات لازم انجام شده است.

وی بیان کرد: تاکنون با عملیات ترانشه برداری مشکلات مانع دید در چهار نقطعه رفع شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری تعداد 10 نقطه دیگر ایمن‌سازی گردد همچنین برای این اقدامات هزینه‌ای به ارزش 2 میلیارد ریال از محل اعتبارات نگهداری راه‌ها تامین شده است.

جاده راهداری و حمل و نقل جاده مشکلات معدن محور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر