کد خبر: 845143 A

فرماندار تربت حیدریه:

فرماندار تربت حیدریه گفت: دولت باید کمترین نقش را در دخالت بازار داشته باشد و همواره از نقش خود کنترلی بازار و مکانیزم‌های نظارتی بر آن حمایت کرده‌ایم.

علی رستمی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در تربت حیدریه، با بیان اینکه همکاری بازاریان با دولت مانع از سوء استفاده‌ها می‌شود و کسبه به عنوان بازوی دولت نقش تعیین کننده ای در ترمیم مشکلات  اقتصادی دارند، افزود: با افزایش خودسرانه قیمت کالاها برخورد می‌شود.

وی بر نظارت و کنترل مستمر بازرسان و متولیان امر بر بازار تاکید کرد و گفـت: افزایش قیمت بنزین نباید منجر به افزایش خودسرانه قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم شود و در صورت مشاهده تخلف با متخلفان به شدت برخورد می‌شود.

رستمی افزود: دولت به عنوان تسهیل کننده امور، حامی بازار و مصرف کننده است و انتظار داریم بازاریان به سهم خود و با خود مراقبتی به آرامش بازار کمک کنند.

فرماندار تربت حیدریه با بیان اینکه بازاریان همواره در همه میادین و بحران‌ها با دولت همراهی کرده‌اند اظهار داشت: دولت باید کمترین نقش را در دخالت بازار داشته باشد و همواره از نقش خود کنترلی بازار و مکانیزم های نظارتی برآن حمایت کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه هم اکنون بازار تربت حیدریه از ثبات کامل برخوردار است و برای تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم هیچگونه مشکلی وجود ندارد گفت: مشکلات اصلی بازاریان در حوزه‌های مختلف باید شناسایی و برای رفع آن نیز راهکار ارایه و نباید با اقدام‌های غیر کارشناسی فرصت سوء استفاده در بازار فراهم شود.

رستمی با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین تصمیم سران سه قوه و بر حسب اضطرار در جهت حمایت از اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه است افزود: دلیل اصلی افزایش قیمت بنزین باید صادقانه به مردم توضیح داده شود و باید تلاش کنیم ضمن عذرخواهی و پذیرش حق اعتراض و مطالبه به حق مردم، خدمات مطلوبتری به آنان ارایه دهیم.

رستمی اظهار داشت: با توجه به اعمال فشار و تحریم‌های همه جانبه دشمنان، باید بپذیریم که مردم با مشکلات اقتصادی بسیار مواجه هستند و در این شرایط باید علاوه بر حفظ اتحاد و همدلی، در برابر توطئه‌های سازمان یافته دشمنان مقاومت و ایستادگی کنیم تا منافع و دستاوردهای ارزشمند نظام اسلامی حفظ شود.

مقام عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه بازرسان اصناف باید با نظارت و کنترل مستمر، علاوه بر تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم با هرگونه افزایش خودسرانه قیمت کالاها به شدت برخورد کنند گفت: دستگاه‌های خدمات رسان نیز باید در شرایط فعلی با مردم مدارا کنند و با ارایه خدمات مطلوبتر، مشکلات آنان را در بخش‌های مختلف کاهش دهند.

بنزین درآمد دولت سران سه قوه کارشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر