کد خبر: 840797 A

جغتایی خبر داد:

رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار از شناسایی و دستگیری عاملان باند قاچاق داروی دامی با همکاری دادستانی شهرستان در مرکز یکی از استان‌های بزرگ کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سبزوار، ولی اله جغتایی در این خصوص گفت: با توجه به سرنخ های موجود در شهرستان،کارشناسان این شبکه اقدام به شناسایی این باند از طریق فضای مجازی کردند که با توجه به مستندات جمع آوری شده و بنا به حکم دادستان شهرستان ، کارشناس این شبکه به استانی که این شرکت دارویی متخلف در آنجا مشغول فعالیت بود  جهت تکمیل روند پیگیری قضایی پرونده عزیمت کرد.

رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار ادامه داد: طی هماهنگی بعمل آمده توسط مقامات قضایی شهرستان و استان مد نظر پرونده ای در شعبه دادسرای جرائم پزشکی تشکیل و با همکاری پلیس فاتب مدیرعامل این شرکت دارویی در حین  انجام معامله داروی قاچاق دستگیر و داروهای قاچاق مکشوفه در حین معامله ، همراه مقداری داروی کشف شده از انبار نامبرده نیز ضبط و پرونده مربوطه در حال رسیدگی می باشد .

وی افزود: داروی های دامی قاچاق که بیشتر از نوع آنتی بیوتیک ها هستند با توجه به عدم امکان کنترل کیفیت و ماهیت و بعضا باتوجه به لیبل گذاری تقلبی منجر به خسارات به دامداران و تهدید سلامت جمعیت دامی می شوند و از طرفی این نوع داروها با بهانه خارجی بودن با قیمت بالا خرید و فروش می‌شوند.

جغتایی گفت: این شبکه با همکاری مقام قضایی بطور جد بازرسی از داروخانه ها ،کلینیک ها و آزمایشگاههای دامپزشکی را در دستور کار دارد و در صورت مشاهده هرگونه داروی فاقد مجوز سازمان دامپزشکی کشور پیگیری قضایی صورت خواهد گرفت.

سلامت فضای مجازی قاچاق دامپزشکی کنترل کیفیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر