کد خبر: 839782 A

معاون استاندار خراسان رضوی:

معان سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: خانواده‌های پرجمعیت و موفق در حوزه‌های اجتماعی به عنوان الگو در زمینه فرزندآوری به جامعه معرفی شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد،حسن جعفری در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان که در محل استانداری برگزار شد، با بیان اینکه مسئله جمعیت تاثیر مستقیمی در امنیت ملی کشور دارد، اظهار کرد: بعضی از خانواده‌ها به دلایل اقتصادی به مسئله فرزندآوری اقبال لازم را ندارند اما در شرایط کنونی این باور باید تغییر کند.

وی تصریح کرد: برای تشویق زوجین به فرزندآوری، باید فرهنگ‌سازی لازم انجام گیرد تا روند کاهش جمعیتی کشور متوقف یا حتی معکوس شود؛ وظیفه ما، آموزش و تبیین فرهنگی وضعیت موجود کشور از نظر جمعیت برای مردم است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر لزوم ایجاد الگوی بومی در حوزه سیاست‌های جمعیتی، افزود: بسیاری از خانواده‌ها هنوز باور ندارند که کاهش باروری جامعه در 20 سال دیگر کشور تاثیر خود را خواهد گذاشت، بر این اساس باید به دنبال راهکاری بود تا دغدغه کاهش جمعیت به یک دغدغه عمومی تبدیل شود.          

جعفری با بیان اینکه خانواده‌های پرجمعیت باید به عنوان الگو در زمینه فرزندآوری به جامعه معرفی شوند، گفت: در این راستا می‌توان بسیاری از افراد را مثال زد که در خانواده‌های پر جمعیت زندگی کرده‌ و در حال حاضر هم در سطوح مختلف کشور و ابعاد مختلف جامعه نقش پر اثر دارند.

امنیت ملی جامعه خانواده خراسان رضوی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر