کد خبر: 839524 A

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: از ٨ دستگاه تله مدیسین طی مراسمی با حضور خیرین سلامت در مرکز حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، دکتر مشار موحد در این خصوص گفت: به همت خیر نیک اندیش عبدالرضا وکیلی شاهد ارائه خدمات سامانه پزشکی از راه دور در نیشابور هستیم و به عنوان اولین شهر در کشور که آمبولانس های شهری را مجهز به دستگاه تله مدیسین می کنیم.

وی اظهار داشت: این دستگاه برای تسریع در تشخیص سکته قلبی بیماران و اقدامات درمانی به موقع، ارتباط زنده، تصویری و صوتی با تکنیسین های اورژانس و امکان ارسال نوار قلب به پزشک متخصص را فراهم می کند و بعد از آن، بیمار مبتلا به سکته قلبی مستقیما به بخش آنژیوگرافی منتقل می‌شود.

دکتر مشار با اشاره به تحویل ١٣ دستگاه آمبوالانس بنز ٣١۵ دو دیفرانسیل از سازمان اورژانس کشور که دو دستگاه برای مسیرهای صعب العبور می باشد عنوان کرد: با تجهیزات و نیروی انسانی اورژانس نیشابور، قادر هستیم به دورترین ترین نقاط به حادثه دیدگان خدمت ارائه دهیم.

وی با اشاره به افتتاح پایگاه اورژانس هوایی به همت و پیگیری ریاست دانشکده و مسئولین یادآور شد: نیشابور تنها شهری در کشور است که در آن بالگرد نظامی، در خارج از پایگاه نظامی مستقر شده است و به عنوان پایگاه نمونه کشوری شناخته شده است.

در پایان این مراسم دکتر عظیمی نژاد رئیس دانشکده علوم پزشکی از زحمات صادقانه خیر سلامت عبدالرضا وکیلی در خصوص اهدای ٨ دستگاه تله مدیسین با تقدیم لوح سپاس تقدیر بعمل آورد.

پزشک متخصص سکته قلبی سلامت علوم پزشکی فوریت های پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر