کد خبر: 830980 A

شهردار مشهد خبر داد:

شهردار مشهد با اشاره به اینکه عملیات اجرایی طرح احیا و ساماندهی کشف رود به زودی آغاز خواهد شد، گفت: حدود 200 میلیارد تومان اعتبار برای آغاز فعالیت های ساماندهی کشف رود در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمدرضا کلائی در حاشیه جلسه کارگروه احیای کشف رود که با حضور استاندار خراسان رضوی، رئیس کل دادگستری خراسان رضوی و مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد، در خصوص تامین اعتبار طرح ساماندهی کشف رود گفت: با توجه به اینکه لکه های واقع در منطقه کشف رود ذینفعان مختلفی دارد، بخشی از آن توسط بخش خصوصی انجام خواهد شد و هماهنگی آن را برعهده خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: اما با این حال برای شروع کار منابع مورد نیاز را درنظر خواهیم گرفت که حدود 200 میلیارد تومان خواهد بود ،مابقی اعتبار مورد نیاز نیز کم کم و با پیشرفت کار مشخص خواهد شد.

وی با بیان اینکه مجموعه ای متشکل از 11 دستگاه در بحث احیا و ساماندهی کشف رود همکاری دارند، اظهارکرد: راهبری و هماهنگی این مجموعه بر عهده شهرداری مشهد است که امیدواریم با حمایت دستگاه قضایی و همکاری دستگاه های اجرایی این طرح را به سرانجام برسانیم.

کلائی تصریح کرد: طرح های احیا و ساماندهی کشف رود تهیه شده است که در آن ساماندهی بستر، ساماندهی اراضی پیرامونی، ایجاد کمربند سبز شمالی و حمایت های اجتماعی از افرادی که در این منطقه ذی نفع هستند، به ویژه بخش هایی که می خواهد زمینه توسعه کشاورزی اطراف شهر مشهد را داشته باشد دیده شده است.

شهردار مشهد ادامه داد: با هماهنگی های انجام شده طرح احیا و ساماندهی کشف رود از دو نقطه شرق پنج کیلومتر بعداز تصفیه خانه چرمشهرو از غرب حدفاصل بین کلاته نوری و خین عرب به زودی آغاز خواهدشد.

گفتنی است؛ درجلسه کارگروره احیای کشف رود توافق نامه ساماندهی کشف رود از سوی شهرداری مشهد و 11 دستگاه اجرایی استان امضا شد.

دستگاه قضایی دستگاه های اجرایی استان کشاورزی مشهد رییس کل دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر