کد خبر: 830047 A

فرماندار تربت حیدریه خبر داد:

فرماندار تربت حیدریه از افزایش 400 درصدی پست های مدیریتی بانوان در 2 سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از تربت حیدریه، علی رستمی در دو‌مین جلسه انتخابات مجمع مشورتی بانوان تربت حیدریه که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: بانوان تربت حیدریه از ظرفیت بالایی برخوردار هستند، اما ظرفیت آنها در توسعه تربت حیدریه مغفول مانده است.

فرماندار تربت حیدریه ادامه داد: بانوان اثرگذاری بسیاری در مسائل گوناگون جامعه دارند و انتظار می‌رود این قشر در توسعه این شهرستان بیشتر فعال شوند.

وی با بیان اینکه این کارگروه باید به‌ دنبال راهکار مناسب برای شناسایی بانوان فعال تربت حیدریه در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی و سمن‌ها (سازمان‌های مردم نهاد) باشد؛ متذکر شد: حضور بانوان می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات باشد.

رستمی تصریح کرد: زمینه و ظرفیت‌های قانونی وجود دارد و پارلمان زنان باید ادامه داشته باشد، بنا داریم ستاد فرمانداری مرکز تولید آرامش باشد و از قابلیت‌های بانوان استفاده کند.

فرماندار تربت حیدریه در خصوص نقش سازمان‌های مردم نهاد گفت: هر تشکل تا زمانی که بدون برنامه و هدف‌گزینی شکل بگیرد، یقینا محکوم به‌شکست می‌شود، بنابر این، سمن‌ها باید تلاش کنند به‌عنوان بازوان دوایر دولتی بدون کمترین وابستگی به‌دولت در مسیر رفع موانع و معضلات به‌ویژه حوزه اشتغال و آسیب‌های اجتماعی گام بردارند و مسئولان در هر دستگاهی موظفند با بالابردن روحیه نقدپذیری و ترویج فرهنگ خودانتقادی کمک کنند.

وی افزود: حوزه نخبگان تربت حیدریه بیشتر از شهرهای دیگر است و حوزه بانوان این شهرستان می‌توانند 3 برابر فعال شوند، در حال حاضر دو ساختار رسمی مجمع مشورتی بانوان و کمیسیون کارگروه بانوان و خانواده است که می‌تواند در خدمت بانوان باشد.

رستمی ضمن اشاره به‌نقش‌های دیگر بانوان از جمله مادری؛ عنوان کرد: نقش مدیریت اقتصادی و مصرف و تاثیر زنان در حمایت از کار همراه با تربیت نیروهای خلاق و نوآور برای بانوان نقشی ذاتی است.

وی تاکید کرد: مجمع مشورتی بانوان در 2 سال گذشته 400 درصد پست بانوان را ادارات داشته‌ایم و امیدواریم پست‌های بانوان در تربت حیدریه افزایش یابد.

فرماندار تربت حیدریه با اشاره به نقش ارزشمند بانوان در جامعه، افزود: بانوان نقش اساسی در جامعه ایفا می‌کنند و۵۰ درصد جامعه را این گروه از جامعه تشکیل می‌دهند. 

رستمی با اشاره به ظرفیت‌های مناسب تربت حیدریه برای سرمایه گذاری دربخش‌های مختلف، اضافه کرد: می‌طلبد بانوان برای توسعه این شهرستان مشارکت بیشتری داشته باشند.

خانواده خراسان رضوی زنان سرمایه گذاری مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر