کد خبر: 828930 A

کرمانی مطرح کرد؛

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی گفت: در برهه کنونی که اقتصاد کشور نیازمند خودکفایی بیشتر است آموزش نیروهای متخصص و نیز تقویت بخش خصوصی در توسعه اقتصادی امری ضروری بشمار می‌رود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تایباد، میثم کرمانی در جلسه‌ای که در فرمانداری تایباد با حضور فرماندار، معاون فرماندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تایباد برگزار شد، اظهار کرد: استفاده از نیروهای جوان، خلاق و مبتکر با داشتن ایده‌های نو و آموزش آنها سبب توسعه اقتصادی و ایجاد رونق تولید در کشور می‌شود.

وی با اشاره به دغدغه‌های جدی شهرداران و نگرانی‌های آنها برای بهبود وضعیت و رشد خدمات رسانی و تلاش در شهرهای تحت مدیریتشان افزود: باید از تمام ظرفیت‌های موجود در مناطق و نیز ایجاد ارتباط نزدیک با مردم برای حل مشکلات در حوزه شهری بهره‌مند شد، سازمان همیاری شهرداری‌ها از بطن مردم به وجود آمده و در همین راستا گام برمی‌دارد. 

کرمانی مطرح کرد: باید با جدیت بیشتری در جهت استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود در سطح استان از جمله توان همیارانه سازمان همیاری شهرداری‌ها، نگاه مشورتی و سیاستگذارانه شوراهای اسلامی در راستای توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال استفاده کرد، اگر مدیران در تحقق این امر مهم با نیت خدایی گام بردارند اثر کار آنها ماندگار خواهد شد. 

در ادامه فرماندار شهرستان تایباد گفت: ظرفیت انسانی و منابع آب و خاک عناصر مهمی در این شهرستان مرزی هستند که باید برای استفاده بهینه از آنها برنامه‌ریزی دقیق کرد. 

محسن سیاح تصریح کرد: تایباد با داشتن خاک حاصلخیز و منابع آبی یکی از قطب‌های کشاورزی در استان بشمار می‌رود، امروز نیاز است با بسترسازی مناسب از این ظرفیت برای رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال در منطقه بهره‌مند شد. 

وی با اشاره به کانون‌های گرد و غبار در این شهرستان اظهار کرد: با توجه به وزش بادهای شدید در این منطقه حرکت ریزگردها سبب انتقال خاک شده و اینگونه این منبع طبیعی با گذر زمان از بین خواهد رفت؛ با برنامه‌ریزی درست می‌توان خاک را مهار کرده و از آن برای کشاورزی استفاده کرد همچنین بارش‌های فصلی سبب جاری شدن سیلاب می‌شود و مرزی بودن این شهرستان عامل مهمی برای خروج آبهای مهار نشده است که این مهم هم باید با مدیریت درست جهت استفاده در امر کشاورزی ذخیره گردد.

نماینده عالی دولت در این شهرستان مطرح کرد: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون پتانسیل مهمی جهت ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی بشمار می‌رود که باید با مدیریت درست و بکارگیری نیروهای متخصص، کارآمد، متعهد و بومی از این ظرفیت نهایت استفاده را برد. 

 شهردار تایباد همچنین بیان کرد: حمایت از کارآفرینی خرد و متوسط و نیز کاهش مصارف انرژی از مهمترین اولویت‌های اقتصادی برای شهرها در حوزه پیشروی اقتصادی بشمار می‌رود که نیازمند فرهنگ‌سازی است.

ایوب سیدالحسینی تصریح کرد: با توجه به رشد نرخ جمعیت شهری و روی آوردن مردم به زندگی در شهرها باید زیرساخت‌های لازم در شهرها توسعه یابد، برای رسیدن به اهداف در راستای توسعه شهری باید شهرداری و شورای اسلامی شهر در کنار مردم و همگام با آنها باشند. مدیران اجرایی هم با ایجاد ارتباط دوطرفه در تحقق این مهم نقش بسزایی دارند. 

وی افزود: توسعه شهرنشینی و رشد روز افزون جمعیت شهری، شهرها را با مشکلات عدیده اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی روبرو کرده و برای اداره امور شهر نیاز به یک سیستم مدیریت یکپارچه شهری می‌باشد که بتوان با برنامه ریزی مدون و با همکاری تمامی نهادهای ذیربط در جهت رفع  نیازمندی‌های شهر گام برداشت. 

شیراحمد جهانی، عضو شورای اسلامی شهر تایباد در ادامه افزود: شوراهای اسلامی به عنوان یکی از نهادهای تصمیم گیرنده و نظارت کننده بر امور شهری می‌تواند تاثیرگذاری مثبتی در توسعه حقوق شهروندی داشته باشند. 

وی اظهار کرد: شهروندان، به عنوان رکن اصلی یک شهر و یکی از سه ضلع دولت، مدیریت شهری (شهرداری) و مردم، از حق و حقوقی در شهر برخوردار هستند. شهروندان به عنوان وارثان اصلی و زیست‌کنندگان شهر، هر روزه از امکانات و خدمات مختلف شهر بهره‌مند می‌شوند و چنانچه یک رابطه‌ منطقی و موزون بین این سه عنصر برقرار نباشد، تعادل و توازن شهری و این جامعه‌ی انسانی به هم می‌خورد. 

جهانی گفت: باید با تلاش و جدیت در جلب مشارکت مردم و بخش خصوصی و با استفاده از توانایی‌های مالی و فکری آنان گامهای مثبتی در زمینه‌ی اجرای طرح‌ها و پروژه‌های زیربنایی در توسعه عمران شهری ایفا کرد. 

گفتنی است مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان خراسان رضوی و هیات همراه امروز در بازدید از مرز دوغارون و جلسه با فرماندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تایباد به بررسی مسایل مربوط به حوزه شهری در این منطقه پرداختند.

اقتصاد کشور انرژی بخش خصوصی خراسان رضوی شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر