کد خبر: 828036 A

صبح امروز انجام شد؛

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه از روند خدمات‌دهی به زائران ایام پایانی ماه صفر در ورودی های مسیر زمینی به کلانشهر مشهد و پایگاههای امدادی جمعیت هلال احمر مستقر در این منطقه بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علی اصغر پیوندی زاده در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: امسال ششمین سال اجرای طرح "همسفران خورشید" و خدمت‌رسانی به زائران پیاده در مسیرهای منتهی به مشهد است که با تمام توان و در بهترین شکل در حال اجراست.

وی با بیان اینکه امسال نیز جمعیت هلال احمر به صورت موثر و پرفروغ مشغول خدمت‌رسانی در این زمینه است افزود: در این راستا یک هزار و ۴۶۰ امدادگر، نجاتگر و داوطلب هلال احمر خراسان رضوی در ۶ مسیر منتهی به مشهد مستقر شده و با تجهیزات امدادی، آمبولانس و ۲ فروند بالگرد به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی اظهار داشت: خدمات درمانی، ماساژ، رفع مشکلات سلامتی و کمک به سلامت زائران پیاده از مهمترین خدماتی است که نیروهای هلال احمر به زائران ارائه می‌دهند و تا کنون ۱۰۰ نفر از زائران پیاده برای دریافت خدمات تخصصی از پایگاه‌های هلال احمر به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شده‌اند.

پیوندی زاده گفت: امسال حدود پنج میلیون زائر و مشتاق زیارت حضرت امام رضا (ع) وارد مشهد شده اند که حدود ۵۵۰ هزار نفر آنان زائران پیاده هستند.

وی افزود: روند خدمت‌رسانی به زائران در سطح مطلوبی قرار دارد و خادمان طرح همسفران خورشید اجر و مزد خدمت‌رسانی خود را از حضرت امام رضا (ع) دریافت خواهند کرد. 

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مشکلات مشهد هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر