کد خبر: 820468 A

طباطبایی مطرح کرد:

مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شهرستان نیشابور گفت: طی دو سال گذشته با وجود افزایش چند برابری هزینه ها بیش از ۶۰ هزار تن آسفالت گرم در این کارخانه تولید شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، سید سعید طباطبایی در نشست خبری با خبرنگاران گفت: طی دو سال بیش از ۵۵ هزار تن تأمین آسفالت و حدود ٨۵ هزار تن مصالح تولید و میزان درآمد از بخش خصوصی ۴۵ میلیارد ریال کسب شده است.

وی با اشاره به اینکه برای اولین بار سازمان عمران نیاز شهرداری را از لحاظ آسفالت برطرف و تأمین کرده است، بیان کرد: سالانه حدود ۴٠ هزارتن آسفالت، تولید ٣۵٠ هزار عدد انواع جدول و ٢۵ هزار مترمربع کفپوش تولید شده است که نسبت به دوسال گذشته ٧٠ درصد افزایش تولید داشته ایم.

وی اظهار کرد: از ابتدای امسال ۲۵۰ هزار مترمربع از معابر اصلی و خیابان های این شهر با استفاده از ۲۷ هزار تن آسفالت لکه گیری و روکش شده است.

طباطبایی اعلام داشت: در بخش لکه گیری معابر شهری سالیانه بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال هزینه می شود در حالی که حداکثر مشارکت مردمی در بخش آسفالت ۱۵ تا ۲۰ درصد است.

وی یادآور شد: امسال برای اولین بار طی قرارداد با بنیاد مسکن و بخشداری های نیشابور آسفالت ۱۰ شهر و روستا در این شهرستان توسط سازمان عمران شهرداری انجام شد.

وی با اشاره به تهاتر با سازمان ها و ارگان های دولتی افزود: در بحث صرفه جویی اقتصادی از قراردادهای اجاره ماشین آلات جلوگیری شد و از ماشین آلات ادارات کمک گرفتیم، در قبال از سازمان عمران شهری خدمات دریافت کردند که با توجه به این مسئله حدود ۴٠ درصد صرفه جویی اقتصادی صورت گرفت. 

طباطبایی با اشاره به اینکه حدود ۷۰ درصد تجهیزات کارخانه آسفالت نیشابور فرسوده است، بیان کرد: میزان تولید نسبت به سال گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش داشته و باعث ۳۰ میلیارد ریال صرفه جویی اقتصادی شده است.

وی ادامه داد: طی یک سال گذشته اجرای آسفالت ۲۰۰ معبر و کوچه در شهر نیشابور انجام شده که از این میزان ۷۰ درصد در مناطق کم برخوردار بوده است این در حالی است که از سال گذشته تا کنون سهمیه قیری به نیشابور تخصیص و تحویل داده نشده است. 

وی تصریح کرد: سازمان عمران شهرداری نیشابور تنها سازمان زیر مجموعه شهرداری است که با سه کارگاه تولید جدول، آسفالت و سنگ شکن در چهار حوزه خدماتی، تولیدی، اجرایی و بازرگانی فعالیت دارد.

وی خاطر نشان شد: امسال اعتبار این سازمان بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال است که نسبت به سال قبل حدود ۱۵درصد افزایش یافته و تاکنون بیش از ۵۰ درصد آن محقق شده است، این مبلغ بدون کمک شهرداری بر اساس تولیدات و اقداماتی که انجام می دهد جذب می‌شود.

اداره راه و شهرسازی جدول درآمد شهرداری مشارکت مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر