کد خبر: 818955 A

سعیدی خبر داد:

رئیس بیمارستان رضوی با اشاره به این که ایران قطب علم جراحی قلب است، گفت: سومین کنگره جهانی قلب رضوی در مشهد برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، رضا سعیدی در نشست خبری با اصحاب رسانه، گفت: بیمارستان رضوی در طول سال همایش‌ها، کنگره‌ها و سمینارهای مختلف پزشکی را در راستای توسعه و به‌روزشدن خدمات درمانی برگزار می‌کند و سومین کنگره جهانی قلب رضوی از ۱۷ تا ۱۹ مهر ماه ۹۸ و به‌ مدت ۳ روز با حضور۴۵ مهمان خارجی، ۱۲ میزگرد تخصصی در ۴ سالن مجزا و ۱۹ شرکت اسپانسری در بیمارستان رضوی مشهد برگزار می‌شود.

مدیرعامل بیمارستان رضوی گفت: از جمله سخنرانان شاخص سومین کنگره جهانی قلب رضوی می‌توان از حجت‌الاسلام احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی و سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نام برد و در این کنگره آخرین علوم و دانش روز حوزه قلب را جایگزین شیوه‌های درمانی گذشته خواهیم کرد.

سعیدی افزود: در این کنگره که با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و انجمن‌های قلب ایران برگزار می‌شود شاهد حضور برجسته‌ترین متخصصان، فوق‌تخصصان و جراحان قلب و عروق هستیم.

وی ادامه داد: از هر 100 نفر نوزاد متولد شده در ایران یک نفر دارای ناهنجاری های قلبی مادرزادی است، و در دنیا سالانه 18 میلیون نفر به خاطر بیماری قلبی می میرند. عواملی چون رژیم غذایی، مصرف چربی، بی تحرکی، فشار خون، دیابت و دخانیات باعث بیماری قلبی می شوند.

ایران بیمارستان قلب مشهد مشهد مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر