کد خبر: 818696 A

معاون وزیر کار مطرح کرد؛

معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: در مباحث توسعه ای گفت: مدیران باید عامل پیگیری و شناسایی مسائل و مشکلات جامعه هدف و در عین حال زمینه ایجاد آرامش در محیط کار را فراهم کنند .

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، شاکرمی در نشست شورای مدیران این وزارت در خراسان رضوی با تاکید بر نقش آفرینی مدیران زیر مجموعه گفت : متاسفانه امروز ما با هجمه های متعددی با توجه به تحریم ها روبرو هستیم که در صف اول آن سربازان جبهه اقتصاد و تولید حضوردارند و این وظیفه ما را بسیار سنگین کرده که علاوه بر تلاش بر صیانت از نیروی کار دغدغه حفظ واحدهای تولیدی را نیز باید مد نظر قرار دهیم .

شاکرمی افزود : گفت و گو با کارفرما و کارگر در راستای شفاف سازی و مقابله با فساد که از اولویت‌های وزیر محترم است را جدی بگیرید و سعی شود تا درجهت اطلاع رسانی و شفافیت موضوعات مستند سازیاز دستاوردها که تاکنون ضعیف عمل شده پررنگتر صورت پذیرد .

وی در ادامه همچنین با اشاره به مشکلات معیشتی کارگران گفت: در راستای افزایش مزد درصدد توانمند سازی تعاونی های مصرف و مسکن جهت تامین کالاهای اساسی و مسکن ارزان را بصورت جدی پیگیر هستیم و بزودی هم نتایج آن را به کارگران عزیز اعلام خواهیم کرد .

اصلاح فصل ششم قانون کار از ضروریات وخواسته های جامعه کارگری است.

حسن صادقی رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و رییس امور استانهای خانه کارگر هم در این نشست با تقدیر از اقدامات وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در حوزه روابط کار  گفت خوشبختانه در دوره جدید اقدامات انجام شده در راستای چابک سازی حوزه روابط کار کاملا ملموس بوده و جای تقدیر دارد

وی افزود: حضور بیش از ده هزار نفر از شرکایی اجتماعی در هیاتهای که با در نظرگرفتن منافع ملی و محلی مشکلات طرح ورسیدگی می شود پیامدهای مثبت و کارامدی را در پی داشته است.

صادقی همچنین با اشاره به تغییرات اجتماعی و اقتصادی تاکید کرد:اصلاح فصل ششم قانون کار در جهت چابک سازی و تعامل و کاربردی تر کردن تشکلات کارگری  همچنین ساماندهی قراردادهای موقت ازخواسته های بحق جامعه کارگری است.

وی در ادامه گفت : با توجه به روند رو به رشد سن و رسیدن به پیریو افزایش بازنشستگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی میبایست درجهت ایجاد فضا و امکانات ویژه برای خدمت خصوصا در امر درمان و نگهداری و مراقبتهای خاص این قشر گام بردارد .

راه اندازی سامانه جامع روابط کار برچیده شدن بساط قرار دادهای سفید امضا

یزدان مدیرکل روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در این نشست گفت: سامانه جامع روابط کار با ۴۷ زیر سامانه در حال تکمیل و مراحل اولیه آن شامل تکمیل مدارک و ثبت نام  کارگران و کارفرمایان درحال انجام است .

وی افزود: کارفرمایان با در دست داشتن مدارک شناسایی به همراه پروانه کسب برای افراد حقیقی و روزنامه رسمی آخرین تغییرات و اساسنامه برای افراد حقوقی و همچنین کارگران کارت ملی و شناسنامه با مراجعه به دفاتر پیشخوان الکترونیک نسبت به ثبت نام و تکمیل مدارک که این مرحله درحقیقت احراز هویت این افراد می باشد اقدام نمایند .

وی تاکید کرد: با هم افزایی و همراهی که با تامین اجتماعی صورت گرفته در نهایت با لینک اطلاعات کلیه مراحل خدمات در این حوزه صرفا ازطریق این سامانه و غیر حضوری انجام خواهد شد و عملا مراجعات حضوری جهت گرفتن خدمات دیگر انجام پذیر نخواهد بود

وی در ادامه افزود: در حال حاضر ۹۳۰ هیات تشخیص وحل اختلاف و بدوی کار رسیدگی به شکایات را انجام میدهند و در شش ماه اول سالجاری نسبت به مدت مشابه علیرغم مشکلات اقتصاد روند نزولی را شاهد بوده ایم.

۴۴ واحد دچار بحران که ۲ تا ۷ ماه حقوق عقب افتاده دارند

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت : در حال حاضر ۷۷ واحد با ده هزارنفر نیروی کار دچار بحران داریم که از این تعداد ۴۴ واحد مشکلات حادتری دارند و ۲ تا۷ ماه حقوق کارگران عقب افتاده است.

محمد سنجری گفت: در شش ماهه اول ۱۸% در هیاتهای تشخیص و۲۹%هیاتهای حل اختلاف شاهد کاهش ورود پرونده نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده اند.

وی تصریح کرد :در مجموع با تدابیر پیش بینی شده زمان رسیدگی پرونده ها نیز ۱۸% کاهش و سریعتر رسیدگی و منتج به رای شده اند . 

سنجری همچنین گفت: در حال حاضر از ۱۸۵ پست اداری پیش بینی شده ۸۰ پست بلا تصدی مانده که در صورت جذب نیرو میتوان در راه خدمت به جامعه هدف، بهتر و بیشتر گام برداریم.

پوشش جامعه رفاه اجتماعی مشکلات وزارت تعاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر