کد خبر: 817756 A

تا پایان سال صورت خواهد گرفت؛

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه نخستین ایستگاه عملیات ویژه آتش نشانی این کلانشهر روز گذشته آغاز به کار کرد، گفت: تا پایان سال، 3 ایستگاه عملیات ویژه آتش نشانی نیز در مشهد راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، به مناسبت هفته آتش نشانی و خدمات ایمنی، 50 دستگاه انواع تجهیزات و ادوات خودرویی و موتور سیکلت‌های عملیاتی سازمان آتش نشانی مشهد در بولوار وکیل آباد رژه رفتند.

در این رژه که امروز چهارشنبه دهم مهرماه با حضور مدیران شهری، 200 نفر از آتش نشانان و جمعی از شهروندان مشهدی از محل میدان نمایشگاه شروع شد، خودروهای اطفای حریق، خودروهای مجهز به مقابله با مواد شیمیایی، دستگاه‌های پودر پاش سنگین، نرده بان‌های 32 متری و 52متری، خودروی توربوی فن سنگین، تریلرهای حامل خودروهای ویژه، خودرو حامل قایق و سایر ادوات و ماشین آلات به نمایش در آمدند.

آتشپاد دوم امیر عزیزی در این مراسم اظهار کرد: به مناسبت هفته آتش نشانی و خدمات ایمنی، غبار روبی مزار شهدای آتش نشان و دفاع مقدس صورت گرفت. همچنین طبق مصوبه شورای اسلامی شهر، 7 ایستگاه آتش نشانی در مشهد مزین به نام شهدای گرانقدر ایران اسلامی شد.

وی به راه اندازی رشته آتش نشانی در مقطع کار و دانش در هنرستان خیامی اشاره کرد و گفت: 32 دانش آموز در این مقطع تحصیلی مشغول به تحصیل شده اند.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد با اشاره به راه اندازی مهدکودک آتش نشانی، بیان کرد: اولین گردهمایی آتش نشانان داوطلب نیز امروز دهم مهرماه در تالار شهر برگزار خواهد شد.

عزیزی با بیان اینکه در هفته آتش نشان از کانون‌های بازنشستگان و ورزشکاران حرفه‌ای آتش نشانی رونمایی می شود، عنوان کرد: علاوه بر این رونمایی، کتاب «یادگاران شهدای دفاع مقدس» نیز در این هفته صورت می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: عملیات رژه خودرویی نیز نمادی از اقتدار و قدرت سازمان آتش نشانی است که این رژه امروز برگزار شد.

آتش نشانی ایران اسلامی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر