کد خبر: 814243 A

در سالن آمفی تئاتر جمعیت هلال احمر؛

تئاتر درخت سخنگو از ۸ تا ۱۸ مهر ماه ۹۸ به مدت ۱۱ روز در سالن آمفی‌تئاتر جمعیت هلال احمر مشهد به روی صحنه نمایش می رود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، ​رسول مجرد کاهانی کارگردان این تئاتر در نشست خبری با اصحاب رسانه  ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: تئاتر درخت سخنگو از ۸ تا ۱۸ مهر ماه ۹۸ به مدت ۱۱ روز در سالن آمفی‌تئاتر جمعیت هلال احمر مشهد واقع در خیابان امام خمینی(ره) به اجرا در می‌آید و در صورت استقبال و درخواست مردمی تمدید خواهد شد. همچنین پس از مشهد در تهران، اصفهان، شیراز و دیگر شهرهای کشور اجرا می‌شود و علاقه‌مندان به تماشای این اثر هنری می‌توانند جهت خرید بلیط آن به سایت www.mashhadgisheh.com مراجعه نموده و یا با شماره ۰۹۰۳۸۴۵۵۷۴۵ تماس حاصل نمایند.

وی تاکید کرد: از بی‌مهری مسئولان به جامعه هنری گلایه‌مند هستیم و متاسفانه مصاحبه‌های متعددی در رابطه با ضعف و قوت‌ها داشته‌ام اما متولیان امر بدون مطالعه این اخبار واکنش‌های منفی از خود نشان دادند، برای من که از سال ۸۶ در عرصه تئاتر فعال هستم همواره استعداد جامعه هنری و شکوفاشدن این استعدادها مهم بوده و امیدوارم که این دغدغه در همگان باشد.

کارگردان تئاتر درخت سخنگو با بیان اینکه درخت سخنگو، درختی افسانه‌ای بوده و از نیمه شب تا طلوع خورشید سخن می‌گوید، افزود: در این اثر هنری ۶۰ دقیقه‌ای که با موضوع تغییرات دگرگون‌ کننده در زندگی یک زوج جوان بوده و توسط نویسنده خلاق و برجسته رامین رمضانیان به رشته تحریر درآمده نازی غمخوار، سیدعلی موسوی و رامین رمضانیان به ایفای نقش می‌پردازند و در این کار ارزشمند مجموعه‌های مختلفی همچون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی و جمعیت هلال احمر همکاری دارند.

وی با بیان اینکه ۸۵ درصد بدنه سینما و تئاتر ایران خراسانی هستند و از شهر امام رضا(ع) به مردم و جامعه هنری معرفی شدند، خاطرنشان کرد: کارهای هنری زیادی در عرصه‌های تئاتر و سینما داشته‌ام، اما می‌توانم با قاطعیت بگویم که تیم هنری تئاتر درخت سخنگو قوی‌ترین گروهی بوده که در کنار خود داشته‌ام.

مجردکاهانی تصریح کرد: متاسفانه اختلافات و تنش‌های زیادی در ماه ‌های اولیه ازدواج زوج‌های جوان دیده می‌شود و در تئاتر درخت سخنگو می‌خواهیم بگوییم که اشک‌ها و لبخندها، قهرها و آشتی‌ها، ناراحتی‌ها و خوشحالی‌ها و تلخی‌ها و شیرینی‌ها در تمامی زندگی‌ها دیده می‌شود و می‌توان با گذشت، صبوری، بردباری و مهربانی اشک‌ها را به لبخندها، قهرها را به آشتی‌ها، ناراحتی‌ها را به خوشحالی‌ها و تلخی‌ها را به شیرینی‌ها تبدیل کرد.

همچنین رامین رمضانیان نویسنده و بازیگر تئاتر درخت سخنگو نیز گفت: باید همانگونه سلول‌ها و کلیه اعضا و جوارح ما رشد می‌کنند باید هنر و خلاقیتمان رشد کند و در تئاتر درخت سخنگو تغییرات ناگهانی در زندگی یک زوج را که دچار دگرگونی شده‌اند به تصویر کشیده‌ایم و زوج‌های جوان می‌توانند اصلی‌ترین مخاطب این اثر هنری باشند.

در این نشست نازی غمخوار بازیگر این تئاتر ، گفت: در خانواده‌ای هنری بزرگ شده‌ام و عموی بنده از هنرمندان شاخص سینما و تئاتر است و بسیار خوشحالم که در تئاتر درخت سخنگو به ایفای نقش پرداخته‌ام، مدت ۳ سال است که در عرصه تئاتر فعال هستم و حدود ۱۰ اثر هنری داشته‌ام و جا دارد که در اینجا از حمایت‌های همسرم تقدیر کنم.

سیدعلی موسوی نیز در این نشست دیگر بازیگر تئاتر درخت سخنگو، بیان کرد: از زمان تحصیل در عرصه هنر فعال بودم که چند سالی در آن خلل وارد شد و از ۲ سال قبل ورودی جدی‌تر داشتم و در این مدت ۱۱ اثر تلویزیونی و تئاتری داشتم، معتقدم که تماشای این اثر هنری برای مخاطب بسیار جذاب خواهد بود و از عموم مردم به‌ویژه علاقه‌مندان به عرصه تئاتر جهت تماشای تئاتر درخت سخنگو دعوت به‌عمل می‌آوریم.

امام خمینی تئاتر جمعیت هلال احمر رشد مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر