کد خبر: 813647 A

در دیدار با کارآفرین نمونه گنابادی مطرح شد؛

ریاست اداره اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه و هیات همراه به جهت آشنایی در پرورش بزهای سانن و با هدف همکاری و سرمایه‌گذاری موقوفات در پرورش بز سانن و تاسیس شعبه دوم این مجتمع در تربت حیدریه، با کار آفرین نمونه گنابادی دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از گناباد ، حجت الاسلام جعفر نوائیان ریاست اداره اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه به همراه حجت الاسلام حسن تقوی مند ریاست اداره اوقاف و امور خیریه گناباد و هیات همراه به جهت آشنایی در پرورش بزهای سانن و با هدف همکاری و سرمایه گذاری موقوفات در پرورش بز سانن و تاسیس شعبه دوم این مجتمع در تربت حیدریه، با مدیریت حسن احسانبخش کار آفرین نمونه گنابادی بازدید و قرارداد بستند.

حسن احسانبخش و محمد علی عابدی پور کار آفرینان‌‌ نمونه و‌ پرورش دهنده بزهای سانن در شهرستان گناباد در سال 1393 با تعداد دو بز و‌ از صفر در دو‌ محل  جاده بجستان و نوقاب گناباد ، پرورش بزهای سانن را شروع کردند‌.

بزهای سانن میزان شیر دهی بالایی دارند که از ویژگی پرتئین بالا و‌‌ چربی زیادی برخوردار هستند و همچنین با روش‌های گوناگون پرورش  ، از جمله با سیستم بسته صنعتی به خوبی سازگارند. 

در حال حاضر حسن احسانبخش و محمد ملک 300 راس بز سانن در جاده بجستان و محمد علی عابدی پور 60 راس را در نوقاب گناباد با هدف کیفی سازی در نژاد بز سانن و افزایش میزان شیردهی پرورش می دهند و هم اکنون در هر کدام از مجتمع ها در حدود 11 و 7 کارگر به صورت ثابت از چرخه پرورش  ،نگهداری ، تهیه شیر و فروش لبنیات آن مشغول فعالیت هستند.

اداره اوقاف و امور جاده سرمایه گذاری شیر کار آفرین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر