کد خبر: 812909 A

رئیس جمعیت هلال احمر نیشابور گفت: به دلیل تشنج یک کوهنورد در ارتفاعات بینالود که منجر به عدم توانایی برای ادامه مسیر شد ۲ تیم از نجاتگران امداد و نجات کوهستان به موقعیت اعزام شدند.

به گزارش خبرنگار خبرنگار ایلنا از نیشابور، اسماعیل شاه‌بیکی در تشریح این خبر گفت: در پی اعلام این خبر به مرکز EOC جمعیت هلال احمر استان به دلیل وخامت حال و ضرورت اعزام سریع به مرکز درمانی و همچنین صعب العبور بودن مسیر سریعا بالگرد اورژانس به موقعیت اعزام‌ شد.

وی اظهار داشت: به دلیل مناسب نبودن شرایط امکان فرود بالگرد میسر نشد و ۲ تیم پشتیبان دیگر نیز به موقعیت اعزام شد.

وی اعلام کرد: تیم پیشرو جمعیت هلال احمر نیشابور پس از رسیدن به موقعیت تثبیت و ارائه خدمات امدادی به کوهنورد مصدوم در حدفاصل جان پناه های دو شهید و مدرس اقدام به انتقال مصدوم و استقرار در جان پناه دو شهید کردند.

 وی تصریح کرد: پس از رسیدن تیم پشتیبان به جان پناه دو شهید امکان انتقال مصدوم به دلیل تاریکی هوا میسر نشد و در ساعات اولیه بامداد در صورت مساعد بودن هوا انتقال مصدوم به منطقه امن با استفاده از بالگرد صورت می‌گیرد. 

شاه بیکی عنوان کرد: وضعیت مصدوم که به دلیل تشنج دچار نوسان در سطح هوشیاری شده بود با ارتباط مستقیم پزشک درمانگاه هلال نیشابور و انجام اقدامات لازم درمانی در حال حاضر مطلوب است.

امداد و نجات پزشک جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر استان کوهستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر