کد خبر: 809500 A

در تربت‌حیدریه رخ داد؛

مسئول روابط عمومی اورژانس 115 تربت‌حیدریه گفت:در اقدام به موقع و واکنش سریع نیروهای امدادی اورژانس 115 یک جوان 34 ساله عمر دوباره یافت و به زندگی برگشت.

حجت حسین‌ زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تربت‌حیدریه، اظهار کرد: روز گذشته طی تماس تلفنی با اورژانس 115 مبنی بر کاهش سطح هوشیاری آقای ۳۴ ساله، بلافاصله پایگاه سه شهری به محل حادثه اعزام شد.

وی افزود: پس از رسیدن کارشناسان فوریت‌های پزشکی بر بالین بیمار و ارزیابی اولیه مددجو، مشخص شد جوان موردنظر دچار ایست قلبی و تنفسی شده است.

حسین‌زاده مطرح کرد: بلافاصله اقدامات درمانی و حمایتی (احیای قلبی_ریویCPR) در منزل بیمار انجام شده و خوشبختانه پس از تلاش پرسنل اورژانس ۱۱۵ بیمار بهمراه نبض «خود به خودی» تحویل مرکز درمانی رازی شد.

وی با اشاره به اهمیت اقدام سریع و به موقع ماموران اورژانس 115 تاکید کرد: یکی از مهمترین وظایف این گروه امدادی نجات جان افراد در لحظه است و تلفن 115 خط ارتباطی بین بیمار و اورژانس است در این خصوص شهروندان باید اهتمام ویژه داشته باشند و از این خط برای گذراندن اوقات فراقت خود استفاده نکنند.

حسین‌زاده گفت: جان بیماران و افراد حادثه دیده موضوع مهمی است که نمی‌توان با هیچ وسیله‌ای آن را جبران کرد برای نجات افراد حتی ثانیه‌ها هم مهم هستند.

تلفن روابط عمومی جوان اورژانس ایست قلبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر