کد خبر: 807152 A

نماینده مردم قوچان در مجلس خبر داد:

نماینده مردم قوچان در مجلس از حمایت های مادی و تسهیل گرانه از هنرمندان قوچانی برای برگزاری همایش های فرهنگی وهنری در سطح ملی و بین المللی جهت ترویج فرهنگ و هنر قوچان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قوچان، هادی شوشتری در جمع پیشکسوتان جامعه هنری و مسئولان انجمن های فرهنگی شهرستان قوچان حضور یافت و در این جلسه کمبودها و مشکلات هنرمندان در عرصه های مختلف هنری و فرهنگی مطرح شد.

شوشتری در این نشست با بیان این مطلب که در مجموعه وزراتخانه های کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شرایط و ضعیت خاصی  به لحاظ بودجه ای دارد، اظهار داشت: در کل کشورو استان های مختلف در حوزه های فرهنگی-هنری با یک وضعیت مشابه ای مواجه هستیم و مطالبات به حق هنرمندان باید پیگیری شود.

وی به علت عدم صدور مجوز برای کنسرت های موسیقی و مشکلات بوجود آمده در این زمینه ها اشاره کرد و گفت:بهم خوردن کنسرت ها یک جریان عمومی در کشور بود و کنسل شدن کنسرت استاد شهران ناظری باعث شد تا جلوه ی نامطلوبی از قوچان در سطح کشور متبادر و منعکس شود. 

هادی شوشتری با عنوان این مطلب که ما در تالار های رودکی و برج میلاد تهران، برنامه هایی را با هدف ارائه فرهنگ، موسیقی، عترت و معارف قوچان برگزار و اجرا کرده ایم، اعلام کرد: ما برای برگزاری برنامه های کشوری و بین المللی در هر جایی، همراه هنرمندان شهرستان هستیم و بعد از جمع بندی های شهرستانی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، تسهیل‌گری در امور وزارتی و سفارتی را به عهده می‌گیریم تا هنر اصیل قوچانی بیشتر و بهتر دیده شود. 

وی همچنین از کمبود مکان که یکی از مطالبات مشترک تمام  هنرمندان برای انجام فعالیت های هنری است خبرداد و خاطرنشان کرد: مطابق صبحت های مطرح شده با مسئولین شهرستانی به این نتیجه رسیده ایم که باید 

 ساختمان جدیدی برلی اداره فرهنگ و ارشاد قوچان ساخته شود و ساختمان فعلی به انجمن ها اختصاص داده شود تا این مشکلات نیز در خصوص کمبود فضا و مکان برطرف گردد. 

نماینده مردم قوچان و فاروج با اشاره به پتانسیل‌های بالای هنری در قوچان و بیان موضوع با مسئولان کشوری، گفت: نشریه هنری باغ خبوشان استاد محمد معین فر در شهرستان در حد و قابل رقابت بانشریه بخارا علی ده باشی است و این موضوع را وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز تایید می نماید. 

وی در خصوص جذب بودجه برای ادامه کار پروژه ی مجتمع فرهنگی و هنری در قوچان گفت:در زمان وزارت علی جنتی موضوع کمبود مکان برای فعالیت های هنری در قوچان مطرح شد و بر خلاف مخالفت های کشوری در خصوص انجام این پروژه ما با رایزنی های صورت گرفته این پروژه را کلنگ زنی کردیم. 

وی در این خصوص، ادامه داد: طبق هماهنگی های صورت گرفته با سازمان برنامه و بودجه، مشکل کمبود بودجه را برای ادامه ی ساخت این متجمع حل نموده و بزودی شاهد ادامه کار ساخت متجمع خواهیم بود. 

هادی شوشتری ضمن پیشنهاد برگزاری همایش های بزرگداشت هنرمندان بصورت مدون در قوچان تصریح کرد: هر دوماه، یک بار همایشی در حوزه بزرگداشت یکی از هنرمندان قوچان، بصورت مداوم برگزار شود و ما نیز در تامین اعتبار این بزرگداشت ها کمک خواهیم کرد.

برج میلاد فرهنگ و هنر مشکلات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نماینده مردم قوچان و فاروج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر